Kolejny park handlowy powstanie w Katowicach. To będzie Vendo Park na Osiedlu Witosa

Firma Trei Real Estate wybuduje w Katowicach swój pierwszy park handlowy. Takie obiekty istnieją, pod nazwą Vendo Park, m.in. w Piekarach Śląskich, Częstochowie czy Dąbrowie Górniczej.

Vendo park

Jak donosi portal miasto.pro, niemiecka spółka Trei Real Estate wybuduje w Katowicach swój kolejny park handlowy w Polsce. Będzie to jednocześnie pierwsza inwestycja firmy z Dusseldorfu w Katowicach.

Vendo Park w Katowicach

Parki handlowe pod nazwą Vendo Park od Trei Real Estate powstają nie tylko w Polsce, ale również w Czechach i na Słowacji.

Firma ma w Polsce już 25 takich obiektów handlowych. A kolejne - np. w Chorzowie Batorym - są w budowie.

W Katowicach Vendo Park będzie ulokowany na osiedlu Witosa, przy ul. Obroki, tuż przy istniejącym sklepie Lidl oraz stacji paliw Moya.

Na razie nie wiadomo, kiedy zacznie się budowa.

Jakie sklepy będą w Vendo Parku Katowice?

– W każdym Vendo Parku stawiamy na operatora spożywczego oraz drogerię jako punkt wyjścia. Następnie pozyskujemy sklepy typu „value for money”, takie jak: Action, Tedi czy KiK, gdzie dzisiaj w zasadzie można zrealizować wszystkie potrzeby. Pepco oraz Dealz to także bardzo istotne dla nas marki. Kolejny element tej układanki to sklepy z artykułami gospodarstwa domowego, takie jak Media Expert, Neonet czy RTV Euro AGD – mówi dla portalu miasto.pro Jacek Wesołowski.

Jakie sklepy są zwykle w parkach handlowych Vendo Park

Na przykład w otwartym w kwietniu Vendo Parku są takie sklepy jak Biedronka, Hebe, Dealz, TeDi, SinSay, Smyk, Neonet. Piekarski park handlowy ma niespełna 6 tys. m kw powierzchni.

Piekary Śląskie: Vendo Park już otwarty. Ale nie wszystkie sklepy czynne. Sprawdź listę sklepów

Z kolei w Chorzowie Vendo Park już powstaje na terenach po Hucie Batory, przy ul. Szpitalnej. Ma mieć wielkość zbliżoną do obiektu w Piekarach Śląskich.

Vendo Park w Chorzowie Batorym. Znamy wygląd i termin ukończenia inwestycji

Parki handlowe, takie jak Vendo Park, w odróżnieniu od galerii handlowych, nie mają części wspólnej. Do wszystkich sklepów wchodzi się oddzielnym wejściem z zewnątrz, od strony parkingu. Dlatego mogły one swobodnie działać nawet wtedy gdy, z powodu pandemicznych obostrzeń, galerie handlowe były nieczynne.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?

Podpisanie listu intencyjnego, 20 sierpnia 2021

Europejskie Forum Przyszłości łączy siły z „polskim Davos”

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!