Kolejny wąż na Osiedlu Tysiąclecia? Nad stawem Maroko znaleziono wylinkę węża

Dzisiaj, w środę 21 lipca 2021, rano, nad stawem Maroko na Osiedlu Tysiąclecia znaleziono wylinkę węża. To już drugi sygnał o obecności tego gada na największym katowickim osiedlu.

Wylinka węża

Straż Miejska w Katowicach, słowami Jacka Pytla, jej rzecznika, informuje, że w środę 21 lipca 2021 rano rano nad stawem Maroko na Osiedlu Tysiąclecia mieszkanka osiedla znalazła coś, co wygląda jak wylinka węża.

Wylinka przy stawie Maroko na Tysiącleciu

Leżała koło drzewa przy alejce nad stawem vi a vis bloku przy Piastów 22. Na miejscu są już strażnicy miejscy.

- Jeśli widzieliście węża, dzwońcie na straż miejską tel. 986 lub 112 - apeluje Jacek Pytel.

Jeśli wąż rzeczywiście przebywa w tej okolicy, na baczności powinni się mieć szczególnie wędkarze, którzy upodobali sobie ten akwen wodny.

Wylinka to zewnętrzna część powłoki ciała zwierząt zrzucana przy linieniu, np. zrogowaciałe warstwy naskórka gadów. W trakcie wzrostu niektórych zwierząt powierzchnia ich ciała nie rośnie wraz z nimi i po pewnym czasie staje się za mała, pęka, a następnie zostaje zrzucona.

Wylinkę węża znaleziono też wcześniej, 14 lipca

To już kolejna informacja o obecności węża na Osiedlu Tysiąclecia w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że 14 lipca 2021 miasto Katowice poinformowało na swoim oficjalnym profilu o znalezieniu w godzinach porannych w okolicach budynku przy ul. Piastów 9 wylinki węża. Tym razem od razu wiedziano, że należy do pytona dywanowego. Pisaliśmy o tym tu: PYTON grasuje na os. Tysiąclecia. Widzieliście go?

Według informacji podanych wtedy przez Urząd Miasta, zwierzę nie uciekło z żadnej zarejestrowanej hodowli.

Być może rzeczywiście po Tysiącleciu grasuje już drugi wąż, ale możliwe też, że ktoś specjalnie - dla żartu albo by przestraszyć mieszkańców - podrzuca w okolicy wylinki węży.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon