Kołobrzeg. Polskie hygge. Odkryj jedno z najpiękniejszych miejsc w kraju

Kołobrzeg kusi pięknymi plażami i malowniczymi kąpieliskami. Ci, którzy wybierają się tutaj na urlop mogą korzystać z walorów zdrowotnych wody solankowej, czy pokładów borowiny. Przytulne nadmorskie miasto, pełne komfortu, przyciąga nie tylko plażą, ale również piękną architekturą.

Dlaczego Kołobrzeg zyskał manio polskiego hygge? Każdy z nas marzy dzisiaj o chwili poczucia komfortu, chwili tylko dla siebie. Choć każdy z nas jest inny i nasze myśli nie są jednakowe, wszyscy szukają oazy spokoju i bezpieczeństwa, chwil poczucia wewnętrznego komfortu. Naszym naturalnym potrzebom odpowiada kołobrzeskie hygge. Stworzone na bazie doświadczeń, stanowi wyjątkowy klucz do odpoczynku i poprawy kondycji psychofizycznej.

Ciesz się, bądź blisko natury i uprawiaj sport. W Kołobrzegu, rzecz jasna

Kołobrzeskie hygge to filozofia szczęścia, według której należy cieszyć się z małych rzeczy, być blisko natury i uprawiać aktywność fizyczną. Kołobrzeg ma niesamowite położenie, które pozwala na obcowanie z naturą, jak również daje możliwości uprawiania rozmaitych sportów. Międzynarodowy Szlak Rowerowy, który biegnie przez miasto, doskonałe warunki do oddawania się sportom wodnym czy szlaki turystyczne, to wszystko sprawia, że w mieście tym nabierasz odpowiedniego dystansu do świata, życia i łapiesz to, co najlepsze dla Ciebie.

Kołobrzeg od dziesięcioleci szczyci się mianem Perły Bałtyku. Uzdrowiska, naturalne obszary borowiny, solanka, wyjątkowy klimat, zieleń, parki, cudowne plaże – to wszystko przyciąga i jest atrakcyjne o każdej porze roku. Dziś w zmieniającym się, pędzącym świecie, potrzebujemy dobrego uspokojenia, odpoczynku i zaopiekowania. Kołobrzeg to wszystko oferuje.

Kołobrzeg to miasto gwarantujące regenerację ducha i ciała. Pozwala odzyskać równowagę psychofizyczną oraz dzięki swoim bogactwom naturalnym prowadzi do odnowy zdrowia i sił witalnych. Kołobrzeg to również miasto, które zachowuje balans między środowiskiem życia człowieka - zabudową, miejscami przeznaczonymi na rozrywkę, rekreację, a środowiskiem naturalnym, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju.

Poszukując urlopowej oazy warto zawitać do jednego z największych i najpiękniejszych miast nadmorskich – Kołobrzegu, w którym spokój łączy się harmonijnie z rozrywką, a natura z życiem miejskim.

Kołobrzeg Re:Generacja plaża

Kołobrzeg - filozofia hygge na każdą pogodę

Zgodnie z duńskim nurtem filozofii, natura jest pocieszeniem dla najbardziej wymagających sytuacji życiowych. Przyroda mówi: nie zniechęcaj się pogodą, ponieważ wystarczą odpowiednie ubrania, a nawet jeszcze chłodna wiosna czy jesień nie będzie stanowić przeszkody w pozostaniu na łonie natury. Dzięki aktywności na zewnątrz i cieszeniu się każdą porą roku, w Kołobrzegu możesz odpoczywać i poprawiać swoje zdrowie.

Tajemnicą jodu i soli pozostanie to, jak to się dzieje, że pomimo krajowej, europejskiej i światowej konkurencji Kołobrzeg jest bezkonkurencyjny. Może dlatego, że w Kołobrzegu wszystko można, niczego nie trzeba. Czas, wedle uznania, może płynąć leniwie - jak na jachcie w rejsie na zachód słońca lub wartko - jak na rybackim kutrze, czy szosowym rowerze. Można wziąć udział w kulturalnym i społecznym życiu miasta, albo samemu go tworzyć. Można rozwijać swoje hobby lub odkryć nowe. Wypoczywać czynnie lub biernie. Schudnąć lub przytyć.

Bez względu na porę roku Kołobrzeg to najlepsze miejsce. Walory klimatyczne, krajobrazowe, kulturalne i historyczne komponują się z atrakcjami leczniczo-relaksującymi. Niezliczone na bardzo wysokim poziomie, gabinety, bazy SPA i Wellness od lat skutecznie leczą, upiększają, odmładzają i uszczęśliwiają.

Historia w Kołobrzegu jest dyskretna, zabytki nienachalne - są jak szafran, który smakuje w niewielkich dozach. Od średniowiecza, przez PRL, do XXI w. Wielka katedra, masywny ratusz, urokliwa reduta solna, kamieniczka ocalała z pożogi wojen, samotna baszta lontowa, zgubiona jak klocek, olbrzymia w centrum miasta wieża ciśnień, jak pieczątka starego buchaltera, latarnia morska górująca nad portem, poczta z krasnalami i wiele innych. Muzeum klasyczne i plenerowe. Galerie sztuki i pomniki, ludzką ręka robione, i te przyrodnicze, którym czas żłobi korę. Miasto jest zielone, czyste i przychylne turystom. Można porozmawiać w większości języków Europy i dialektach Polski. Łatwo w Kołobrzegu wtopisz się w otoczenie i możesz albo maszerować nad morze, albo znaleźć wolną ławkę i obserwować. Czytając lokalną gazetę i zajadając smażonego dorsza jedynie będziesz żałować, że kiedyś trzeba będzie stąd wyjechać.

Kołobrzeg Re:Generacja molo

Sposobów na zdrowie, szczęście i piękno jest kilka

Najprostszy to spacer brzegiem wzburzonego morza, który niesie jod w wyjątkowym aerozolu. Można też chodzić przy pomocy kijków do nordic walking albo jeździć rowerem. Kąpać się w basenach solankowych i tradycyjnych, wylegiwać w jacuzzi albo na kozetce masażysty, wklepywać maseczki lub okładać borowiną. Sanatoria, bazy Wellness, oraz SPA, gabinety odnowy biologicznej gwarantują kuracje dla ciała i duszy. Spragnieni mocniejszych wrażeń sięgną po sporty wodne. Taki jest Kołobrzeg – dla każdego, kto szuka ukojenia i relaksu.

Solne Bagno z gęgawami pełne natury

Zaledwie 3 km od centrum Kołobrzegu znajduje się jedna z najbardziej niezwykłych – bo stworzonych przez naturę – atrakcji turystycznych Polski. Nie możesz jej ominąć i nie zobaczyć tego miejsca! Zwłaszcza, że także cuda natury nie są dane raz na zawsze. Oaza słonawych torfowisk, ostoja wielu chronionych gatunków ptaków, zachwycające krajobrazy, bujna i piękna roślinność oraz niespotykane zwierzęta.


Ekopark rowerem lub spacerkiem

Między trasą na Koszalin a linią wybrzeża Bałtyku. Rozpościerający się od granic miasta, aż do lotniska w Podczelu. Oficjalnie Ekopark Wschodni. W świadomości swoich miłośników znany bardziej jako Solne Bagno. Prowadzą przez niego dwie biegnące południkowo groble, w tym zaledwie jedna ogólnodostępna, bowiem druga - tylko przy odpowiednio niskich stanach wody, a i tak tylko w woderach. Teren fascynujący, dziki, kipiący życiem roślin i zwierząt, z których najbardziej eksponowane są ptaki. Nie musimy wnikać w jego głąb, aby napotkać jego mieszkańców. Wiosną jest tu wyjątkowo gwarno. Charakterystycznym i dość wyjątkowym (ze względu na swoje zachowanie) przypadkiem, wśród rodzimej awifauny, są gęgawy. Te piękne i dostojne gęsi mają tutaj swoich fanów i przyjaciół, dzięki którym z płochliwego lęgowego gatunku zmieniły się z biegiem lat w niemal udomowione ptaki. W każdym razie na tyle tolerującym bliskość człowieka, że bez strachu wodzą swoje pisklęta, plącząc się między nogami spacerowiczów. Większość z nich wraca tutaj co roku, niektóre doczekały się nawet swoich imion.

Przez Ekopark Wschodni przebiega trasa rowerowo-spacerowa, która jest częścią Międzynarodowego Szlaku Nadmorskiego. Ścieżka znajduje się w północnej części parku między Kołobrzegiem a Sianożętami. Widoki są przepiękne! Z jednej strony ciągną się wydmy, plaża i morze, a z drugiej - liczne solne torfowiska. Część trasy jest utwardzona. Tam, gdzie nie było to możliwe, wybudowany zostały drewniane kładki, które świetnie wpisują się w ten naturalny krajobraz. Po drodze znajdziecie sporo miejsc, w których można odpocząć i podziwiać przepiękne widoki.

Kołobrzeg Re:Generacja latarnia

Kultura w Kołobrzegu

Festiwal Piosenki Żołnierskiej już dawno przestał być jedynym kulturalnym wyznacznikiem miasta. Kołobrzeg serwuje kulturalne dania na wysokim poziomie. Jazz na wakacyjnej scenie miasta gości najlepszych muzyków z Polski i świata. Sceny plenerowe Regionalnego Centrum Kultury, amfiteatru i plaży latem oferują rozrywkę godną europejskich kurortów wakacyjnych. Galeria sztuki, muzea, kina otwarte są przez cały rok. Kulturalne atrakcje Kołobrzegu zadowolą nawet najbardziej wymagającego turystę.

Co zatem przyciąga turystów do Kołobrzegu? Harmonia, jakość, nietuzinkowość, indywidualizm, szeroki wybór, ale też dynamika miasta, jego nowoczesne i mądre rozwiązania.
Zapraszamy na www.kolobrzeg.eu
Aplikacja mobilna Kołobrzeg RE:Generacja

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sinaloa Spa – spa na wyłączność. Jedyne takie miejsce na mapie Śląska

Spa na wyłączność. Jedyne takie miejsce na mapie Śląska

Magiczna Suwalszczyzna, kraina uformowana przez lodowiec. To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Kasztel w Szymbarku Foto Natalia Pacana Roman

Piękne krajobrazy, majestatyczne góry - karpating zaprasza!

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach

Andrzej Klimkowski Deptak

Krynica-Zdrój. Sprawdź, jakie skrywa tajemnice