korFANtorium, czyli gra miejska z Katowicami w roli głównej

2a

Kto pamięta historię Korfantego, już wie, że czeka go niesamowita przygoda. A kto jeszcze nie, ten także z pewnością powinien wziąć udział w korFANtorium, które już niebawem odbędzie się w Katowicach.

Jak dobrze znacie śródmieście swojego miasta? Czy wiecie, jak wyglądało sto lat temu? Kojarzycie ważne postacie związane z tym miejscem? Będzie okazja, żeby to sprawdzić. Instytut Myśli Polskiej Wojciecha Korfantego razem ze Stowarzyszeniem Szlak Kobiet organizuje wyjątkową, historyczną grę miejską. Wszyscy fani tego typu imprez powinni już dziś rezerwować sobie w kalendarzu datę: 19 września.

Gdzie jest Wojciech?

A raczej: gdzie był? To pytanie z pewnością nie raz pojawi się w umysłach graczy. Trasa, z którą przyjdzie się im zmierzyć, ma na celu pokazanie miejsc związanych właśnie z Wojciechem Korfantym. Organizatorzy zapowiadają, że zadanie może przysporzyć śmiałkom trochę trudności, ponieważ znany Ślązak zostawił swoje ślady czasami w miejscach zupełnie niespodziewanych.

- Zapraszamy gorąco, bo planowana Gra, to doskonała forma spędzenia wolnego czasu, zabawy, rekreacji i edukacji dla rodzin, par, dla osób w różnym wieku. Dla dorosłych, młodzieży, dzieci i seniorów - zapewniają twórcy akcji.

Żeby wziąć w niej udział, przede wszystkim trzeba zebrać drużynę liczącą od dwóch do pięciu graczy. Następnie należy się zarejestrować pod adresem gra.korfantorium@instytutkorfantego.pl. W zgłoszeniu powinny pojawić się informacje takie jak:

  • Wymyślona nazwa drużyny
  • Imiona i nazwiska członków drużyny
  • Oświadczenie osoby pełnoletniej, które zawiera: indywidualną zgodę osoby pełnoletniej na przetwarzanie danych osobowych (dot. to każdego członka drużyny), zgodę na nieodpłatne udostępnienie wizerunku oraz jego przetwarzanie, akceptację regulaminu.
  • Oświadczenie – zgodę opiekuna osoby niepełnoletniej
  • Oświadczenie dotyczące stanu zdrowia (w załączniku – Covid wraz z klauzulą)

Wzory potrzebnych dokumentów oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej koordynatorów: https://instytutkorfantego.pl/aktualnosci/korfantorium-gra-miejska/.

Gotowi? Start!

To wszystko. Nie potrzeba żadnych dodatkowych formalności. W wyścigu może wziąć udział każdy, pod warunkiem, że w drużynie znajdzie się przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Warto zabrać ze sobą telefon z aparatem fotograficznym oraz dostępem do Internetu. Pozostały potrzebny sprzęt dostarczą organizatorzy. Oczywiście warto przebyć trasę jak najszybciej i wyprzedzić konkurentów, ale trzeba pamiętać, że liczy się nie tylko czas lecz także jakość wykonanych zadań. Trzy najlepsze zespoły otrzymają nagrody niespodzianki.

Harmonogram wydarzenia

10:00 Zbiórka w budynku przy ul. Teatralnej 4, I piętro, sala konferencyjna

11:00 Start gry terenowej

14:00 Zakończenie (do 14:00 – najpóźniej – trzeba się zgłosić na mecie).

14.00-14.30 Chwila oddechu

14:30 Rozdawanie nagród

15:00 Uroczyste zakończenie

- W ciągu kilku godzin w atmosferze zabawy i kreatywnej rywalizacji poznasz sylwetkę Wojciecha Korfantego, ale także Katowice sprzed wieku, a wszystko to chodząc, biegając, jeżdżąc rowerem lub komunikacją miejską po Katowicach - zachęcają pomysłodawcy.

fot. Instytut Korfantego

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: