Rawaink

Kopalnia Start-upów. Do zgarnięcia 150 tys. zł

Rusza nabór wniosków do „Kopalni Start-upów”, konkursu na miejski start-up. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę w wysokości 150 tys. zł.

Rusza pierwsza edycja konkursu na miejski start-up, którego organizatorem jest Miasto Katowice. To pierwszy tego typu konkurs organizowany na Śląsku. W ramach niego zostaną wybrane najlepsze start-upowe projekty rodem z Katowic. Konkurs „Kopalnia Start-upów” stanowi realizację jednego z punktów „Umowy z mieszkańcami Prezydenta Miasta Katowice”.

- Katowice zmieniają się na naszych oczach. Stolica województwa śląskiego, która słynęła z przemysłu, a w szczególności z działalności górniczej, stawia na innowacje i kreatywność. Konkurs nadaje nowy wymiar pojęciu kopalni, gdzie zamiast węgla będziemy wydobywać innowacje i dobre pomysły. Chcemy promować Katowice, jako miejsce przyjazne młodemu biznesowi i start-upom. Cieszę się, że do udziału w samym procesie konkursowym udało nam się pozyskać wielu znakomitych ekspertów, którzy podjęli się weryfikacji pomysłów biznesowych i wyłonienia najlepszych z nich. Będą oni również dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem pomagając w przygotowaniach do kolejnych etapów konkursu - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.


Konkurs jest niestandardowo skierowany do start-upów, które dopiero przygotowują się do wdrożeń swoich pomysłów. Teraz startuje pierwsza edycja, a w planach są przynajmniej dwie kolejne.

- Konkurs jest pomyślany jako ważny, ale nie jedyny element strategii budowania w Katowicach silnego ekosystemu start-upowego, który jak pokazują najnowsze trendy, stał się nieodzowny w tworzeniu silnej gospodarki. Zależy nam, aby najlepsze start-upy z Katowic miały szansę rozwijać się w swoim mieście, dlatego poza wymiarem finansowym, który może zostać zainwestowany w rozwój, proponujemy najlepszym dwuletni ekwiwalent w postaci biura w pakiecie w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Chcemy śledzić i wspierać ich rozwój, a przy tym szczycić się tym, że stworzyliśmy przyjazne miejsce do innowacyjnych wdrożeń. Razem z biurem w grę wchodzi przecież cała, bogata oferta inkubacji w Rawa.Ink – mówi Mariusz Jankowski, naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów.

Można zgarnąć 150 tysięcy złotych!

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę w wysokości 150 tys. zł. Na laureata drugiej nagrody czeka 100 tysięcy zł, a na zdobywcę trzeciego miejsca 80 tysięcy zł. Wszystkie nagrody zawierają ekwiwalent za dwuletni pakiet biura w Rawa.Ink w wysokości 36 000 zł.

Nabór wniosków rusza już 1 marca. W ciągu trzech lat na nagrody zostanie przeznaczony milion złotych, a w pierwszej edycji na trójkę laureatów czeka 330 tysięcy zł do podziału, w tym dwuletnie pakiety na wynajem biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink.

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: