Konkurs „Śląski Komiks Powstańczy” – kto może spróbować swoich sił?

Miłośnicy historii oraz z komiksów z pewnością słyszeli o konkursie „Śląski Komiks Powstańczy”, organizowanym przez gliwickie wydawnictwo Fundacja Domena Rozwoju. Pewnie już przygotowują swoje projekty. Praca wre i nic w tym dziwnego, przecież na zwycięzcę czeka 8 000 złotych. O czym jeszcze warto wiedzieć?

MPŚ konkurs 1920x1080

Konkurs, który inspiruje

Konkurs „Śląski Komiks Powstańczy” z pewnością inspiruje, zarówno entuzjastów historii, jak i kreatywne dusze. Dobra wiadomość to taka, że każdy może spróbować swoich sił, ponieważ Organizator Konkursu (Fundacja Domena Rozwoju) oraz jego Partnerzy (Stowarzyszenie POKOLENIE, Muzeum Śląskie) nie narzucili limitu wieku. Co zatem trzeba zrobić? Stworzyć komiks, na wybrany, jeden temat:

  • Powstania Śląskie (1919, 1920, 1921),
  • Plebiscyt na Śląsku (1920),
  • Włączenie Śląska do Rzeczpospolitej (1922).

Uczestnicy mogą pracować indywidualnie bądź w grupach (max. 3-osobowej). Co do technik mogą zdecydować się na:

  • Rysunek,
  • Malarstwo,
  • Grafikę komputerową.

Z czego powinien składać się komiks?

Właściwie konkursowa praca powinna składać się z co najmniej 6 plansz, ale ich ilość nie może przekroczyć 15 plansz. Jeżeli chodzi o format to dopuszczalne jest jedynie A4 i to w pionie. Co do języka, to można się posługiwać wyłącznie językiem polskim.

Osoby zainteresowane wysyłając swoją pracę (w formie wydruków, kserokopii) powinni ją złożyć w dwóch egzemplarzach, do których należy dołączyć płytę CD z pracą w wersji elektronicznej (format plików: 150 dpi RGB (JPG, PDF) oraz wersją do druku (A4 - 300 dpi CMYK). Plansze powinny być dokładnie opisane. Tak, jak wymaga tego regulamin konkursu.

Organizator Konkursu czeka na zgłoszenia…

do 15 kwietnia 2022 roku. Prace można składać osobiście w Biurze Konkursu: ul. T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice (siedziba Partnera Organizatora – Muzeum Śląskie) lub wysłać je pocztą czy kurierem. Warto oznaczyć je hasłem „Śląski Komiks Powstańczy”. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 15 maja 2022 roku.

Do wygrania 8000 złotych

Tak, to prawda. Organizator Konkursu przewiduje następujące nagrody:

  • I nagroda w wysokości 8 000 zł brutto,
  • II nagroda w wysokości 5 000 zł brutto,
  • III nagroda w wysokości 3 000 zł brutto.

Zwycięskie prace zostaną opublikowane w antologii „Śląski Komiks Powstańczy”. Każdy laureat otrzyma 5 autorskich sztuk monografii. Więcej informacji na temat konkursu (w tym regulamin) znajduje się na oficjalnym Fan Page’u Konkursu „Śląski Komiks Powstańczy” – TUTAJ.

Daj popis swoich umiejętności. Zgłoś się do Konkursu „Śląski Komiks Powstańczy”.

Śląski Komiks Powstańczy – informacje
E-mail: konkurs@pokolenie.org.pl
Tel.: 32 209 00 02
WWW (STOWARZYSZENIE POKOLENIE) | FACEBOOK (KOMIKSOWY KONKURS POWSTAŃCZY)

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon