Konkurs startupów w ramach EFP cieszy się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 100 zgłoszeń

Konkurs starupów w ramach Europejskiego Forum Przyszłości cieszy się ogromnym zainteresowaniem. InSilesia Investment SFR Competition wpłynęło aż 100 zgłoszeń. W puli nagród czeka aż 150 tys. zł.

100 zgłoszeń w konkursie dla startupów w ramach EFP 2021

Konkurs dla startupów jest wspólną inicjatywą Śląskiego Funduszu Rozwoju i słynnego akceleratora z Doliny Krzemowej – Plug and Play. Które projekty okażą się zwycięskie? Tego dowiemy się już 7 października na Stadionie Śląskie – w drugim dniu Europejskiego Forum Przyszłości.

100 zgłoszeń w konkursie dla startupów w ramach EFP 2021

Do tegorocznego konkursu dla startupów w ramach Europejskiego Forum Przyszłości wpłynęło aż 100 zgłoszeń. Spośród nich organizator i partner konkursu wybierze 20, które razem z przedstawicielami Plug and Play będą pracować nad wystąpieniami podczas finałowej pitching session. Odbędzie się już 7 października podczas Europejskiego Forum Przyszłości na Stadionie Śląskim.

Na celowniku innowacyjne produkty, usługi i procesy

Podczas finału uczestnicy zaprezentują swoje rozwiązania przed jurorami i publicznością. Jury złożone z przedstawicieli Plug and Play oraz Śląskiego Funduszu Rozwoju, wybierze spośród finalistów zwycięzcę i dwóch laureatów, którym wręczy kolejno 100 tys., 30 tys. i 20 tys. zł.

Organizatorzy konkursu dla startupów szukają innowacyjnych produktów, usług o procesów, które można zastosować w regionach wdrażających transformację gospodarczą oraz w regionach postindustrialnych.

– Konkurs ma charakter międzynarodowy: transfer technologii na Śląsk i internacjonalizację śląskich technologii na świecie. Samo uczestnictwo w rywalizacji stwarza startupom możliwość rozwoju, skalowania biznesu oraz budowania rozpoznawalności marki na arenie międzynarodowej. No i oczywiście szanse na wdrożenie własnych koncepcji poprzez aktywny networkig z inwestorami obecnymi na Stadionie Śląskim podczas Europejskiego Forum Przyszłości – mówi Benjamin Kloss, dyrektor Plug and Play Austria.

Wiedeński oddział akceleratora jest najbliżej Polski, natomiast pozostałe, oprócz matecznika w Dolinie Krzemowej znajdują się w m.in. Tokio, Szanghaju, Paryżu, São Paulo i Johannesburgu. Plug and Play to jeden z pierwszych inwestorów, który uwierzył w PayPala, Dropboxa, N26 czy BigID.

– Województwo Śląskie jest w fazie dynamicznych przemian. Wyznaczamy odważną perspektywę dla rozwoju branż wysokich technologii i innowacyjnych podmiotów. Ambicją władz województwa jest realizowanie odpowiedzialnej transformacji gospodarczej m.in. poprzez wspieranie rozwoju inteligentnych specjalizacji: zielonej gospodarki, medycyny, przemysłów wschodzących. Stwarzamy przestrzeń dla startupów. Liczę na to, że podczas Europejskiego Forum Przyszłości zobaczymy ambitne i śmiałe propozycje biznesowe – mówi Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon