Konwencja wyborcza "Forum Samorządowe i Marcin Krupa". Prezydent przedstawił swój nowy program

W sobotę, 17 lutego 2024 r. w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" w Katowicach odbyła się konwencja wyborcza ugrupowania "Forum Samorządowe i Marcin Krupa".

Prezydent Marcin Krupa podczas konwencji wyborczej
- Cieszę się, że wspólnie możemy otworzyć kolejną księgę w historii rozwoju naszego miasta. Czy to się stanie, okaże się, moi drodzy, 7 kwietnia. Do tego czasu musimy zrobić kawał dobrej roboty… - zaznaczył prezydent Marcin Krupa na początku swojego wystąpienia.

Konwencja wyborcza Forum Samorządowego i Marcina Krupy

Punktualnie w południe, zwolennicy obecnego prezydenta Katowic mieli okazję do zobaczenia krótkiego materiału wideo przedstawiającego rozwój miasta w ciągu ostatnich lat. O oprawę muzyczną zadbał Bartłomiej Szopiński, który, podobnie jak kilkudziesięciu katowiczan (rodzonych a także z wyboru), zadeklarował swój głos na obecnego prezydenta miasta w zbliżających się wyborach samorządowych.

W oficjalnym komitecie poparcia Marcina Krupy nie zabrakło osób, które dzięki swojej działalności, od wielu lat pomagają w pozytywnym kształtowaniu wizerunku Katowic. Obecnego prezydenta zdecydowali się poprzeć m.in.

 • prof. Ryszard Koziołek,
 • prof. Joanna Wnuk-Nazarowa,
 • reżyser Lech Majewski,
 • wokalista Artur Rojek,
 • europoseł Jerzy Buzek,
 • kolarz Czesław Lang,
 • Karolina Koch, czyli pierwsza kobieta trener, której udało się doprowadzić GieKSę do Mistrzostwa Polski…

Oczywiście, lista jest znacznie dłuższa.

Podczas konwencji, prezydent Marcin Krupa zaprezentował zebranym swój nowy program wyborczy w którym zwrócił uwagę na następujące zagadnienia:

 • Zielone Katowice,
 • Szybko i łatwo po Kato,
 • Sportowe i Zdrowe Katowice,
 • Katowice dla Seniorów,
 • Bezpieczne Katowice,
 • Młodzi przyszłością Katowic,
 • Katowice - tu opłaca się mieszkać,
 • Kato-kultura,
 • Przedsiębiorcze Katowice,
 • Katowiczanie mają głos.

Co obiecuje kandydat na prezydenta w wyborach 7 kwietnia?

Część przedstawionych deklaracji ma być kontynuacją skutecznych działań wypracowanych w ostatnich latach.

- Dzisiaj jeszcze stoję tu jako prezydent, ale stoję przede wszystkim jako jeden z was. Stoję tutaj jako katowiczanin od urodzenia, z rodziny, która pochodzi od pokoleń z tego pięknego miasta. Stoję tutaj jako syn, mąż, ojciec i oczywiście tzw. kolega z boiska… I pamiętam doskonale, jak 9 lat temu obiecywałem Wam, że wspólnie wrzucimy 6 bieg ku rozwoju naszego miasta. Moi drodzy, dokonaliśmy tego! - podkreślił Marcin Krupa.

Zgodnie z założeniem "Forum Samorządowego i Marcin Krupa" planują m.in. rewitalizację parków, nowe nasadzenia, czy utworzenie aż 50 tzw. parków kieszonkowych w dzielnicach. W mieście ma powstać 57 km nowych dróg rowerowych, czy 2700 dodatkowych miejsc parkingowych w aż 40 lokalizacjach.

W planach także zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Wszystko dzięki doświetleniu 500 przejść dla pieszych, instalacji w przestrzeni publicznej aż 100 nowych kamer KISMiA, oraz realizacji szkoleń z zakresu pierwszej pomocy w katowickich szkołach podstawowych. Do tego nowe mieszkania - aż 200 z zasobów miejskich. Ponadto nowy basen - tym razem na Tysiącleciu lub Załężu oraz w Kostuchnie lub Podlesiu. Posiadacze Katowickiej Karty Mieszkańca skorzystają także z dodatkowych dyżurów lekarskich w Szpitalu Murcki.

Nowy program zakłada także realizację programu FIT SENIOR oraz Katowickiego Funduszu Seniora. Z kolei młodzi będą mogli skorzystać z szerokiej oferty pomocy psychologicznej. Planowane są także liczne remonty szkół. Co z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz Katowic? Mają one otrzymać co najmniej 60 mln zł rocznie na realizację swoich celów. Miasto planuje także rozwijanie obywatelskich projektów i wiele, wiele innych działań.

Do realizacji wszystkich wspomnianych celów, potrzebna jest także odpowiednia drużyna. Dlatego w ramach "Forum Samorządowego i Marcin Krupa" po raz kolejny utworzono Komitet Wyborczy Wyborców, którzy będą ubiegać się o poparcie w wyborach do Rady Miasta Katowice.

Szczegółowy program wyborczy kandydata Marcina Krupy oraz lista radnych i okręgów dostępne są tutaj.

Obecnie, oprócz obecnego prezydenta, w wyborach samorządowych 2024 w Katowicach wystartuje także radny Dawid Durał. Już wkrótce do tej krótkiej listy mają dołączyć kolejne nazwiska.

Nagroda Kutza Agnieszka holland Przemyslaw Jendroska 2024

Może Cię zainteresować:

Agnieszka Holland laureatką Nagrody Kutza. Tytułem Ambasadora Śląska uhonorowano Jana Olbrychta

Autor: Katarzyna Pachelska

17/02/2024

Swoj plan wykonam ksiazka

Może Cię zainteresować:

Pamiętnik górnika z KWK Gottwald. Wiesław Złoch pisał w 1972 r.: "Nasze pierwsze dni na Śląsku nie były łatwe, bo o pracę nie było trudno, lecz gorzej z mieszkaniem"

Autor: Redakcja

16/02/2024

Koalicja opozycja katowice wybory 01

Może Cię zainteresować:

Katowice. Opozycyjna koalicja idzie do wyborów do Rady Miasta. Jest też kandydat na prezydenta: Dawid Durał

Autor: Katarzyna Pachelska

22/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon