Obraz 2021 03 25 124813

Kopalnia Start-upów Katowice. Wyłoniono 10 najlepszych projektów

Wystartowała pierwsza edycja miejskiego konkursu dla start-upów. Wybrano 10 najlepszych projektów. Walka o miejsca w finale już 15 kwietnia. Do wygrania 150 tysięcy zł.

Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu „Kopalnia Start-upów” polegający na weryfikacji formalnej i merytorycznej zgłoszonych projektów. Poziom był wysoki. Spośród 49 zgłoszonych projektów wybrano 10 najlepszych. Będą walczyć o finał, który zaplanowano na 15 kwietnia.

- Wiem, że poziom wybranych start-upów jest wysoki i mają one potencjał na przygotowanie swoich wdrożeń właśnie w Katowicach. Już nabór pozwolił nam zorientować się jakie możliwości ma katowickie środowisko start-upowe. Z pewnością wykorzystamy tę wiedzę. Przed wybraną dziesiątką jeszcze wiele pracy z mentorami oraz przygotowania do Demo Day. Wszystkim wybranym gratuluję i trzymam kciuki za ich dalszy rozwój w naszym projekcie - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Projekty były oceniane na podstawie obiektywnych kryteriów takich jak: poziom innowacyjności, potencjał biznesowy i potencjał skalowania, poziom gotowości technologicznej, potencjał i poziom przygotowania zespołu, a także pod kątem wpisywania się w Inteligentne Specjalizacje Województwa Śląskiego i Krajowe Inteligentne Specjalizacje.

Branże, które były reprezentowane przez zgłoszonych uczestników to m.in. eko-technologie, technologie medyczne, nanotechnologia, cyberbezpieczeństwo i Internet rzeczy, analiza big data, sztuczna inteligencja, czy technologie informacyjne i komunikacyjne. Wśród wybranej dziesiątki znalazły się następujące projekty:

  • OpenAir
  • Healthly - telemedicine platform
  • Panamint
  • Meetlify
  • Langdit - platforma audytowa
  • TechnicGroup
  • TherapyCave
  • RallyGo
  • Maskup
  • HealthBot AI - automatyczny asystent medyczny

- Pierwszy etap konkursu mamy za sobą. Cieszy nas liczba zgłoszonych projektów, a jeszcze bardziej ich jakość i różnorodność. Teraz ci najlepsi będą pracować z mentorami. W ten sposób przygotują się do Demo Day. Zaproponowany przez nas krótki program mentoringowy ma pomóc w poszerzeniu kompetencji biznesowych, kompetencji w zakresie zarządzania zespołami, wdrażania innowacji, czy po prostu w przygotowaniu się do prezentacji przed jurorami, tak zwanych pitch speech’ów – mówi Mariusz Jankowski, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów.

Dzisiaj 25 marca rozpoczyna się program mentoringowy, podczas którego uczestnicy będą pracować z cenionymi doradcami biznesowymi i start-upowymi oraz praktykami, którzy mogą pochwalić się swoim success story.

Demo Day natomiast odbędzie się 15 kwietnia. Tego dnia 5 uczestników będzie się cieszyć z kwalifikacji do finału, który planowany jest na 10 czerwca. Wtedy też poznamy zwycięzców.

Dla zwycięzcy konkursu przewidziano kwotę w wysokości 150 tysięcy zł. Dla laureata drugiej nagrody to 100 tysięcy zł, a dla zdobywcy trzeciego miejsca to 80 tysięcy zł. Wszystkie nagrody zawierają ekwiwalent za dwuletni pakiet biura w Rawa.Ink w wysokości 36 000 zł.

Przebieg konkursu można śledzić TUTAJ

fot. UM Katowice

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: