Szyny dobre

Korekta rozkładu jazdy

Od niedzieli 14 marca w związku z postępami w pracach na torach - Koleje Śląskie wprowadzą zmiany w rozkładach jazdy. Jakie nowości dla korzystających z katowickich stacji?

Na szlaku Katowice - Mysłowice (linie S3 i S8) wprowadzony będzie jednotorowy ruch między stacjami Katowice Zawodzie i Mysłowice - do 12 maja (z wydłużeniem czasu przejazdów od 14 kwietnia i skróceniem części relacji). Od 13 maja do 12 czerwca prace zostaną przeniesione na odcinek Katowice - Katowice Zawodzie; wówczas część pociągów zmieni godziny odjazdów.

Na linii S5 Katowice - Bielsko-Biała główne utrudnienia będą wiązały się z modernizacją stacji Czechowice-Dziedzice. Od 14 marca ruch po jednym torze będzie odbywał się zarówno między Czechowicami-Dziedzicami Południowymi i Czechowicami-Dziedzicami, jak i między tą stacją i Pszczyną. Zawieszony zostanie przystanek Goczałkowice-Zdrój. W pierwszych dniach obowiązywania korekty wieczorami może kursować autobusowa komunikacja zastępcza.

Do połowy czerwca nie będzie uruchamiany pociąg Ornak (planowej relacji Katowice - Zakopane).

Przez cały okres trwania wiosennego rozkładu jazdy kontynuowane będą prace na linii kolejowej do Wisły Głębiec (S6). Oznacza to wstrzymanie ruchu od Skoczowa do Głębiec. Zamiast odwołanych pociągów będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa - w dwóch relacjach: linia ekspresowa w relacji Skoczów - Wisła Głębce, a linia zwykła między Skoczowem i Goleszowem.

Ponadto pociągi linii S61 (Katowice - Cieszyn) zostaną skrócone do odcinka Czechowice-Dziedzice - Cieszyn. Kontynuowana będzie modernizacja stacji Cieszyn: od 23 do 28 marca oraz od 11 maja do 11 czerwca połączenia Českich Dráh na odcinku Cieszyn - Czeski Cieszyn będą wykonywane autobusami.

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: