Kradli samochody i motocykle. Śledczy z Katowic rozbili grupę przestępczą

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 6 osób, które należą do zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą oraz paserstwem samochodów i motocykli (ZOBACZ ZDJĘCIA).

Grupa przestępcza działała na terenie całego kraju. Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej prowadzą śledztwo w tej sprawie od kwietnia 2020 roku (nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie). Zebrany materiał dowodowy pozwolił na dokładne rozpracowanie szajki i przeprowadzenia zatrzymań.

W skoordynowanej akcji na terenie kilku śląskich i małopolskich miejscowości, prócz policjantów z Wydziału Kryminalnego, wzięli udział mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, a także funkcjonariusze straży granicznej z Hrebennem i Rudy Śląskiej. Zatrzymanych zostało łącznie sześć osób – trzech obywateli Ukrainy i trzech Polaków.

Policjantom udało się zabezpieczyć m.in. 4 motocykle i samochód osobowy, części samochodowe o wartości ok. 500 tys. zł (w tym 11 silników samochodowych i 16 skrzyń biegów), urządzenia elektroniczne wykorzystywane przez przestępców do kradzieży pojazdów i 56 tys. zł w gotówce. Mundurowi odnaleźli ponadto dużą ilość narkotyków – 1,5 kg amfetaminy i 300 gramów marihuany, a także sprzęt i aparaturę służące do prowadzenia profesjonalnej plantacji konopi.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie. Tam usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów, paserstwa oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Myszkowie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące dwóch obywateli Ukrainy. Pozostali z zatrzymanych trafili pod policyjny dozór oraz zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Śledztwo wciąż trwa i może dojść do kolejnych zatrzymań.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ślubowanie mundurowych w siedzibie śląskiej policji

Nowi policjanci w Katowicach. Uroczyste ślubowanie

Nowe samochody dla śląskiej policji

10 nowych nieoznakowanych radiowozów dla śląskiej policji

Znaleziono ciało poszukiwanego żeglarza na Pogorii

Po dwóch tygodniach znaleziono ciało poszukiwanego żeglarza

Śląscy policjanci patrolują strefę przy granicy z Białorusią

Śląscy policjanci patrolują strefę przy granicy z Białorusią

Uprowadzenie 5 letniej dziewczynki

Mężczyzna próbował porwać 5-letnią dziewczynkę z placu zabaw

Dachowanie auta, Olkusz

Katowicki policjant pomógł kierowcy, którego auto dachowało

Dariusz N. był nieuchwytny. Prawdopodobnie poddał się operacji plastycznej

Sąd skazał zabójcę piłkarza GKS-u na 25 lat więzienia