Kradli samochody i motocykle. Śledczy z Katowic rozbili grupę przestępczą

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 6 osób, które należą do zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą oraz paserstwem samochodów i motocykli (ZOBACZ ZDJĘCIA).

Grupa przestępcza działała na terenie całego kraju. Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej prowadzą śledztwo w tej sprawie od kwietnia 2020 roku (nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie). Zebrany materiał dowodowy pozwolił na dokładne rozpracowanie szajki i przeprowadzenia zatrzymań.

W skoordynowanej akcji na terenie kilku śląskich i małopolskich miejscowości, prócz policjantów z Wydziału Kryminalnego, wzięli udział mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, a także funkcjonariusze straży granicznej z Hrebennem i Rudy Śląskiej. Zatrzymanych zostało łącznie sześć osób – trzech obywateli Ukrainy i trzech Polaków.

Policjantom udało się zabezpieczyć m.in. 4 motocykle i samochód osobowy, części samochodowe o wartości ok. 500 tys. zł (w tym 11 silników samochodowych i 16 skrzyń biegów), urządzenia elektroniczne wykorzystywane przez przestępców do kradzieży pojazdów i 56 tys. zł w gotówce. Mundurowi odnaleźli ponadto dużą ilość narkotyków – 1,5 kg amfetaminy i 300 gramów marihuany, a także sprzęt i aparaturę służące do prowadzenia profesjonalnej plantacji konopi.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie. Tam usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów, paserstwa oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Myszkowie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące dwóch obywateli Ukrainy. Pozostali z zatrzymanych trafili pod policyjny dozór oraz zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Śledztwo wciąż trwa i może dojść do kolejnych zatrzymań.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mafia funeralna

Katowice. Wyłudzali zwrot podatku przy sprzedaży trumien

Zaginiona 15-letnia Paulina Gorzawska

15-letnia dziewczyna zaginęła prawie tydzień temu

Nowe samochody śląskiej policji, kupione w 2021 r.

131 samochodów zyskała policja śląska w 2021 roku. Zobaczcie

Bank note 4122078 1920

35 mln zł zwrotu podatku. Katowiccy śledczy rozbili mafię

49 671583

Pseudokibice próbowali oszukać policjantów

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Policja rozbiła dwie grupy przestępcze

Koniec z nielegalnym hazardem. Policja rozbiła gangi