Królowa grilla - kiełbasa

Przed nami wyjątkowo upalna sobota i niedziela. Wielu mieszkańców, zapewne wybierze się nad wodę lub na ogródek działkowy. Zwieńczeniem upalnego dnia, dla wielu może być lubiany grill. Podpowiadamy, jaki rodzaj kiełbasy jest najlepszy.

Sausage 4243068 960 720

W każdym sklepie spożywczym, mniejszym i większym, znajdziemy szeroką ofertę kiełbas. Co roku podczas sezonu grillowego takie sieci jak np. Biedronka, Lidl i Kaufland wprowadza produkty, które są specjalnie dedykowane na grilla. Wybór mamy więc ogromny. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać kiełbasę grubszą, cieńszą, tłustą lub chudszą a nawet białą. Kiełbasa na grilla powinna być jednak nieco tłusta, ponieważ wtedy mamy pewność, że będzie ona soczysta, a nie wysuszona na wiór.

Jaką kiełbasę wybrać?

Najpopularniejszymi kiełbasami, które trafiają na grilla to: śląska, podwawelska, toruńska czy rzeszowska. Tutaj już wszystko zależy od naszych preferencji smakowych – dobrze jest więc kilka dni wcześniej przed grillem kupić po kawałku i spróbować każdą z nich. Najlepsza kiełbasa to ta prosto od masarza, która nie zawiera zbędnych wypełniaczy i jest produkowana starymi, naturalnymi sposobami. Za takie wyroby trzeba jednak sporo zapłacić. Idealną alternatywą jest wnikliwe czytanie składów, przed zakupem kiełbasy w sklepie – wtedy mamy dokładny obraz tego co jemy.

Jak przygotować kiełbasę na grilla?

To chyba jednak z najprostszych i najpopularniejszych potraw. Jeśli posiadamy kiełbasę z dobrego źródła, wtedy nie wymaga ona dodatkowego przyprawiania czy marynowania. Wystarczy wówczas naciąć ją na krzyż – wtedy tłuszcz szybciej się wytopi, a kiełbasa nie popęka. Następnie można ją ułożyć bezpośrednio na rozgrzanym grillu. Kiełbasę należy grillować około 8 minut z każdej strony (w zależności od rodzaju i grubości).

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Kadry z filmu "Gierek"

Film "Gierek". Recenzja. To produkcja gloryfikująca go

Monopoly Katowice

Wystawa gier Monopoly i turniej katowickiej w Galerii Libero

Zdjęcie Główne

Jeden weekend i aż trzy niezwykłe wydarzenia w Spodku!

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Zdjęcie Główne

Efekty wsparcia w czasie pandemii

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować