Krzysztof Hanke kontrolerem ZTM? „Bercik” sprawdzał bilety z okazji „Dnia bez samochodu”

22 września obchodzony był „Dzień bez samochodu”. Wszyscy kierowcy w tym dniu mogli podróżować bezpłatnie komunikacją Zarządu Transportu Metropolitalnego, okazując jedynie dowód rejestracyjny samochodu. W rolę kontrolera biletów w autobusach wcielił się również znany kabareciarz, Krzysztof Hanke.

Krzysztof Hanke kontrolerem ZTM

Darmowa komunikacja dla posiadaczy samochodów oraz niecodzienny „kanar” to nie jedyne niespodzianki, jakie przygotował w tym dniu ZTM. Na wybranych przystankach, na podróżujących czekała gorąca kawa, która mogli wypić z Małgorzatą Gutowską (dyrektor ZTM) oraz wybranymi prezydentami miast. A widok Krzysztofa Hanke pytającego „czy mogę prosić bilet do kontroli?” wywoływał mnóstwo uśmiechów wśród pasażerów autobusów.

Wykorzystujemy humorystyczną konwencję, aby zaskoczyć i rozbawić podróżujących, którzy zdecydowali się spędzić „Dzień bez Samochodu” z nami. Dlatego wierzę, że uda nam się wywołać wiele spontanicznych uśmiechów. Ten sympatyczny pomysł to również forma podziękowania dla tych, którzy są z nami – mówiła Małgorzata Gutowska, zapowiadając całą akcję.

Europejski Tydzień Mobilności

„Dzień bez samochodu” był zwieńczeniem trwającego w dn. 16-22 września Europejskiego Tygodnia Mobilności. Z tej okazji ZTM przygotował szereg inicjatyw promujących rolę transportu publicznego w budowaniu ekologicznego, przyjaznego i nowoczesnego miasta.

Jedną z nich była akcja „Pokaż się z ekologicznej strony”, w ramach której firmy, które nawiążą współpracę z Zarządem Transportu Metropolitalnego w zakresie ekologizacji komunikacji, otrzymają do 10 proc. zniżki na zakup biletów dla swoich pracowników.

Oprócz nadrzędnego celu naszego programu, firmy – partnerzy – mogą odnieść dodatkowe korzyści, na które zwracamy uwagę. Myślę o oszczędności na opłatach za miejsca parkingowe, możliwość redukcji kosztów związanych z samochodami służbowymi. W ramach naszej współpracy, mogą także szeroko promować swoją firmę i markę w regionie – w zależności od zakresu współpracy proponujemy nawet bezpłatną możliwość skorzystania z nośników reklamowych ZTM – podkreśla Andrzej Stangret, zastępca dyrektora ZTM ds. handlowych.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon