Kiedy otwarcie KTW II? Budowa wieżowca w Katowicach idzie pełną parą

Katowice ktw

Kiedy otwarcie największego biurowca w Katowicach? Niestety będziemy musieli się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Prace za to idą pełną parą. Budynek KTW II jest już wyższy od Altusa.

Jak zapowiada TDJ, otwarcie KTW II nastąpi w drugim kwartale 2022 r. Na dzisiaj budynek osiągnął już 130 m. Przerósł samego Altusa, uważanego niegdyś za najwyższą budowlę w naszym mieście. Budynek KTW II jest większy od niego o 5 metrów. – Tylko 3 metry dzielą nas od osiągnięcia docelowej wysokości – napisali przedstawiciele firmy TJD, odpowiedzialnej za budowę wieżowca przy Spodku. KTW II ma już zatem 130 z planowanych 133 metrów.

Inwestor na razie nie chce zdradzać jakie firmy będą zajmowały największy biurowiec w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – Prowadzimy zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami – zdradza Katarzyna Pudłowska, marketing team leader TJD.

Gdy KTW II zostanie oddany do użytku, dostarczy na rynek blisko 40 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury.

Koronawirus biurowcom KTW nie straszny

Budowa KTW II mimo kryzysu, który jest spowodowany pandemią koronawirusa, idzie wręcz koncertowo. Wydaje się, że firma TDJ mimo epidemii wychodzi z każdych trudności obronną ręką. Prace wrą przy budowie KTW II, jak wygląda sytuacja w .KTW I? Też bardzo dobrze. Budynek ten jako pierwszy w Polsce uzyskał nowy certyfikat stworzony przez International WELL Building Institute. Dokument ten dowodzi, że budynek został doskonale przygotowany do funkcjonowania w warunkach pandemii oraz że wdrożono w nim szereg rozwiązań sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu użytkowników.

.KTW I pierwszym w Polsce budynkiem z innowacyjnym certyfikatem WELL Health-Safety Rating

WELL Health-Safety Rating to system certyfikacji opracowany przez IWBI (International WELL Building Institute) jako odpowiedź na zagrożenie COVID-19. Jest przyznawany istniejącym obiektom na podstawie gruntownej analizy parametrów decydujących m.in. o stopniu ryzyka rozprzestrzeniania się chorób oraz komforcie pracy w obiekcie

Proces certyfikacji .KTW I rozpoczęliśmy we wrześniu. Wraz z zespołem zarządzającym budynkiem przeanalizowaliśmy możliwości spełnienia poszczególnych kryteriów WELL Health-Safety Rating. Już wtedy okazało się, że wiele z wymaganych rozwiązań funkcjonuje w biurowcu, a w przypadku kilku potrzeba jedynie nieznacznego dostosowania procedur. Warto podkreślić, że certyfikat został przyznany już po wstępnej ocenie dokumentacji. To jednoznacznie potwierdza, że .KTW I jest obiektem, w którym bezpieczeństwo i zdrowie pracowników są traktowane priorytetowo – informuje Aleksandra Prawda, LEED Team Lead, Green Building Specialist, WELL AP, LEED AP ID+C, Fitwel Ambassador w JW.+A.

Certyfikat WELL Health-Safety Rating przyznawany jest na okres jednego roku, po którym konieczna jest ponowna weryfikacja procedur i odnowienie certyfikatu. Mimo to jest się z czego cieszyć. .KTW I został doceniony m.in. za efektywne i kompleksowe procedury sprzątania i czyszczenia, w tym regularną dezynfekcję budynku przy zastosowaniu bezpiecznych dla użytkowników środków czystości. Pozytywnie oceniono także działania w zakresie utrzymania prawidłowego funkcjonowania instalacji wentylacji i klimatyzacji, które zapewniają wysoką podaż i jakość powietrza wewnątrz obiektu oraz minimalizują możliwość rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii, ze względu na pracę tylko w świeżym powietrzu. W dzisiejszych czasach te aspekty są nieocenione.

Katowice ktw

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: