Kultowe katowickie kina: Kosmos, Rialto i Światowid mają nowe logo. Z tej okazji weekend (nie tylko) filmowych atrakcji

W marketingowym slangu nazywa się to "rebranding". Silesia Film, zarządzająca siecią kin studyjnych w woj. śląskim, zdecydowała się na odświeżenie logotypów trzech katowickich kin: Kosmosu, Kinoteatru Rialto i Światowida. Z okazji premiery nowych logo przewidziano też weekend z atrakcjami w każdym z tych kin.

W ślad za odświeżeniem logo samej instytucji Silesia Film idą nowe logosy trzech kultowych katowickich kin:

  • Kinoteatru Rialto
  • kina Kosmos
  • kina Światowid

Nowa identyfikacja wizualna katowickich kin

Za projekty nowych logotypów kin odpowiada katowickie Muflon Studio, czyli dwie zdolne dziewczyny współpracujące m.in. z Festiwalem Filmowym Młode Horyzonty - Weronika Mehr i Maria Prochaczek. Nowe logotypy kin nawiązują designem zarówno do przeszłości, uwzględniając historię każdego z kin i ich architektoniczny charakter, jak i do nowoczesności: kierunku rozwoju oraz profilu repertuarowego.

Logotyp Kina Kosmos to nowoczesna interpretacja stylu retro, która odsyła nas do lat 60., kiedy to zaprojektowane przez Stanisława Kwaśniewicza, Mariana Skałkowskiego i Juranda Jareckiego kino na Koszutce było jednym z najoryginalniejszych architektoniczne budynków w Katowicach. Zainspirowany pierwotnym wyglądem wnętrz Kosmosu logotyp łączy w nowoczesnej formie brutalizm, futuryzm i filmową nostalgię.

Więcej o pierwotnej bryle kina Kosmos: Kosmos w Katowicach. Tak postmodernizm zniszczył świetną architekturę z lat 50. Zobaczcie, jak stylowy był kiedyś budynek kina i jak wygląda teraz

Minimalistyczny i elegancki logotyp Rialta nawiązuje do klasycznej i ponadczasowej bryły powstałego na początku XX wieku kina, jego charakterystycznego wystroju i repertuaru, którego dużą część stanowią filmy o sztuce i spotkania z artystami.

Największą metamorfozę przeszedł logotyp Kina Światowid. Dynamiczne, nowoczesne liternictwo użyte w nowej wersji podkreśla eksperymentalny i artystyczny charakter kina, które w ostatnich latach odważnie łamie konwencje, śledzi filmowe nowości i nie boi się repertuarowego ryzyka.

Z okazji nowej identyfikacji graficznej Silesia Film przygotowała dla widzów i sympatyków katowickich kin studyjnych weekend pełen atrakcji – i to nie tylko filmowych. A wszystko w duchu ekologii i recyklingu.

Trzy dni świętowania w Światowidzie, Rialcie i Kosmosie

Podczas trzydniowego wydarzenia (8-10 marca 2024) kolejno w Kinoteatrze Rialto (8 marca), Kinie Światowid (9 marca) i Kinie Kosmos (10 marca) będzie można kupić koszulki z nowym logotypem kina. Co warto podkreślić – wszystkie koszulki będą z drugiego obiegu: w różnych kolorach i rozmiarach. W Rialcie, w godzinach otwarcia kasy, sprzedawane będą już gotowe koszulki z naprasowanym logotypem kina. W sobotę w Światowidzie od 18.00 do 20.00 będzie można kupić koszulkę i na miejscu naprasować na nią logo kina. W niedzielne popołudnie (15.30 – 18.15) SF zaprasza do Kina Kosmos, gdzie na dużych i małych miłośników kina na Koszutce będą czekać koszulki do kupienia i logotypy kina do naprasowania.

Dodatkowo – podczas wydarzenia w Kinie Światowid i w Kinie Kosmos znajdziemy fotobudkę, w której za darmo będzie można zrobić sobie zdjęcia, oczywiście najlepiej w koszulce z ulubionym kinem.

W każdym kinie zaplanowano również ciekawe wydarzenia specjalne i repertuarowe. W Kinoteatrze Rialto pokaz specjalny nominowanego do Oscara „Poprzedniego życia” z dodatkowymi atrakcjami z okazji Dnia Kobiet. W Kinie Światowid m.in. francuska komedia „Test na teściów” oraz rozbudzający zmysły „Bulion i inne namiętności”. Kino Kosmos tradycyjnie zagra i dla dzieci, i dla dorosłych widzów. W repertuarze znajdziemy cykle: Filmowe popołudnie dla dzieci oraz Rodzina w kinie, w ramach której będzie można obejrzeć walczącą o Oscara animację „Pies i robot”. Dla starszych widzów kino poleca zestawy animacji nominowanych do tegorocznych Oscarów z prelekcją filmoznawczyni dr Karoliny Kostyry pt. „Kobiety i Oscary”.

Liczba koszulek i naprasowanek jest ograniczona. Wybrany logotyp można nanieść tylko na koszulkę z drugiego obiegu zakupioną w danym kinie.

Slaski urzad wojewodzki

Może Cię zainteresować:

Film kręcony m.in. w Katowicach dostał aż 5 nominacji do Oscarów. Pokazy przedpremierowe "Strefy interesów" już w połowie lutego

Autor: Katarzyna Pachelska

24/01/2024

Magdalena piekorz

Może Cię zainteresować:

Magdalena Piekorz na ważnym stanowisku w TVP. Ma odpowiadać za filmy i seriale

Autor: Patryk Osadnik

11/01/2024

Neony Katowice

Może Cię zainteresować:

Zachwycicie się! Neony z Katowic z lat 60. i 70. jak prawdziwe. Zobaczcie ten film

Autor: Katarzyna Pachelska

30/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon