Heading article

Rotator TOP - single

Kultura

Diabły z Żywca w Katowicach! [zdjęcia, wideo]

Diablyzzywca

Wczoraj ulicami Katowic przeszedł barwny korowód składający się z… żywieckich diabłów, wprawiający przechodniów w nie lada konsternację. Przyjechali do stolicy województwa śląskiego, żeby zaprosić na Żywieckie Gody.


Żywieckie Gody należą do najbardziej widowiskowych imprez folklorystycznych w naszym regionie. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Imprezę zainaugurowano występem w katowickim areszcie, potem kolędnicy przyszli ulicami stolicy województwa śląskiego.Będzie przegląd kolęd i pastorałek, rozmaite koncerty, skubanie pierza, łuskanie fasoli czy degustacja regionalnych potraw. Wydarzenie rozpocznie się 11 stycznia i potrwa aż do 26 stycznia. Odbywać będzie się w trzech lokalizacjach: Żywcu, Milówce i Bielsku-Białej. Z kolei na 25 stycznia w Żywcu zaplanowano dzień plenerowy Żywieckich Godów. Tego dnia ponownie zobaczymy korowód grup kolędniczych i obrzędowych. 

Zobaczcie wideo!
Tradycja ta kultywowana jest na Żywiecczyźnie od pokoleń i cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W tym roku po raz pierwszy w dziejach kolędnicy odwiedzili także Katowice.

Zobaczcie zdjęcia!

DSC 0434 Thumb Medium250 0

DSC 0793 Thumb Medium250 0

DSC 0771 Thumb Medium250 0

DSC 0757 Thumb Medium250 0

Pełny program wydarzenia znajduje się poniżej:
PLAKAT%20GODY%202020%20 %20MA%C5%81Y

fot.. Magdalena Grabowska

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search