Heading article

Rotator TOP - single

Kultura

Dyrektor Muzeum Śląskiego została bezprawnie odwołana? Jest wyrok sądu

Po wielu tygodnia wraca sprawa odwołania Alicji Knast ze stanowiska dyrektora Muzeum Śląskiego. Nastąpiło to 29 stycznia, z kolei wczoraj okazało się, że była do bezprawna decyzja.

W styczniu informowaliśmy, że u listopadzie zarząd województwa śląskiego rozpoczął procedurę odwołania ze stanowiska Alicji Knast, która kieruje instytucją od 2014 roku. Decyzję o zakończeniu współpracy z panią dyrektor argumentowano wskazując na liczne nieprawidłowości, które wykazała przeprowadzona w muzeum kontrola. Teraz zapowiedzi wcielono w życie. Decyzja o zmianie na stanowisku dyrektora Muzeum Śląskiego zapadła dziś, 29 stycznia. 

W środę, 17 czerwca, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach orzekł, że uchwała przyjęta przez zarząd województwa śląskiego jest nieważna. O sprawie w mediach społecznościowych poinformowali przedstawiciele stowarzyszenia Kultura Niepodległa.

- Pamiętacie sprawę Alicja Knast o której pisaliśmy kilka miesięcy temu? Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach orzekł dziś, że uchwała Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego o odwołaniu Alicji Knast z funkcji dyrektora Muzeum Śląskie jest nieważna! – napisali członkowie stowarzyszenia Kultura Niepodległa na swoim facebookowym profilu.


Przypomnijmy, że to nie pierwsza podważona przez sąd decyzja podjęta przez zarząd województwa śląskiego. Wcześniej ze stanowiska dyrektora Muzeum Górnośląskiego odwołano Leszka Jodlińskiego. On także zwrócił się do sądu o zbadanie sprawy. 12 lipca 2019 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach unieważnił uchwałę, na mocy której Jodliński stracił pracę.

fot. Muzeum Śląskie

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search