Heading article

Rotator TOP - single

Kultura

Fundacja Wolne Miejsce i Miasto Katowice po raz czwarty organizują Wigilię dla samotnych

Wszyscy zaproszeni


Inicjatorem Wigilii dla samotnych jest Mikołaj Rykowski, który z problemem samotności zderzył się 13 lat temu. Z roku na rok osobiste poczucie chęci pomocy przerodziło się w końcu w największą w regionie wigilię dla samotnych. Inicjatywa Fundacji Wolne Miejsce wyszła już nawet poza województwo śląskie i wigilie dla samotnych odbędą się również w Kołobrzegu, Łodzi, Radomiu, Wrocławiu i oczywiście Katowicach. W stolicy Górnego Śląska spotkanie wigilijne zorganizowane zostanie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławka i Antalia 1. Uroczysta kolacja rozpocznie się o godzinie 16.00, a MCK otworzy swoje podwoje dla uczestników o godzinie 15.00 (wejście od ul. Olimpijskiej).
- Bardzo się cieszę, że w tą wspaniałą noc wigilijną mogą się spotkać także osoby samotne. To największa tego typu wieczerza w Polsce, bo przyciąga blisko trzy tysiące osób z całego regionu. Podobnie jak w ubiegłych latach, wigilia przygotowywana będzie tak samo, jak kolacja, do której zasiadamy w każdym domu 24 grudnia – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - To wspaniałe, że Mikołaj Rykowski po raz kolejny organizuje to wielkie wydarzenie i inspiruje do pomagania setki ludzi. W Katowicach bardzo chętnie wspieramy tak wartościowe inicjatywy. W szczególności dziękuję także Rafałowi Piechowi, prezydentowi Siemianowic Śląskich, a także wszystkim wolontariuszom i darczyńcom – dodaje prezydent.

Bo w Wigilie nikt nie powinien być sam


Święta Bożego Narodzenia dla wszystkich powinny być czasem ogromnej radości. Jednak dla ludzi samotnych to czas bardzo trudny, w którym muszą zmierzyć się ze swoją samotnością. Dotyka on wszystkie grupy wiekowe i ludzi o bardzo różnym statucie materialnym i społecznym. Dlatego każda inicjatywa, w której możemy zobaczyć uśmiechniętych ludzi, przy jednym wielkim stole wilijnym jest ogromnie ważna i potrzebna.
- Cieszę się, że w centrum Śląska będziemy łączyć wszystkich samotnych ludzi. Szczególnie w okresie świątecznym osoby te potrzebują wsparcia innych ludzi. Dla każdej chętnej osoby znajdzie się wolne miejsce. Serdecznie zapraszamy – mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce, inicjator i organizator przedsięwzięcia.

Każdy może pomóc


Przygotowanie takiego wydarzenia to ogromne przedsięwzięcie, które rozpoczyna się już wiele tygodni przed 24 grudnia. W jego przygotowaniu udział bierze dziesiątki wolontariuszy, darczyńców i instytucji. Każdy z nich, na miarę swoich możliwości, dokłada kolejne cegiełki do tego by to ważne wydarzenie mogło dojść do skutku. Choć do Wigilii został już tylko 4 dni to można jeszcze zostać częścią tego wspaniałego przedsięwzięcia. Mariola Kordula, koordynator wydarzenia zaprasza wszystkich chętnych do wsparcia i przekazania potrzebnych produktów i pomoc w ich przygotowaniu. Informacji o potrzebnych produktach dostępna jest na: www.facebook.com/WigiliaDlaSamotnych.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search