Heading article

Rotator TOP - single

Kultura

Koniec Regionalnego Instytutu Kultury

79325300 582948619197673 4754373155647127552 N

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zmienił nazwę na Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego. Podczas wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego radni wojewódzcy przyjęli uchwałę w tej sprawie.


Przypomnijmy, że w kwietniu 2016 roku Sejmik Województwa Śląskiego przyjął uchwałę w sprawie połączenia Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach i Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach. W efekcie utworzono Regionalny Instytut Kultury. Teraz przejdzie kolejną metamorfozę.


Po trzech latach działalności instytucja ponownie zmieni nazwę. Tym razem będzie to Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego. – W związku z realizowanymi zadaniami przez Województwo Śląskie zachodzi potrzeba doprecyzowania sposobu realizacji zadań w zakresie ochrony materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz upowszechniania wiedzy o tym dziedzictwie – zwłaszcza w zakresie dotyczącym Powstań Śląskich i działalności politycznej oraz publicystycznej Wojciecha Korfantego (w tym publikacji dzieł). Zachodzi również konieczność zmiany nazwy instytucji kultury, która zapewnia jednoznaczną identyfikację instytutu w przestrzeni publicznej (…) – czytamy w uzasadnieniu uchwały. Wejdzie ona w życie 15 stycznia 2020 roku. 

fot. Patrycja Kolibaj

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search