Heading article

Rotator TOP - single

Kultura

„Promenada po muzyce” już dziś w Katowicach

Promenada Po Muzyce

Jak co roku nasze miasto organizuje popularny cykl koncertów. Podczas wydarzenia można usłyszeć wyjątkowe kompozycje mniej lub bardziej awangardowych twórców. Pierwsze spotkanie odbędzie się już dzisiaj.

Muzyka (nie)poważna

Katowickie wydarzenie to atrakcja nie tylko dla miłośników muzyki klasycznej. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Nie zależnie od tego, czy jest fanem Mozarta, Beatlesów lub… zespołu Metallic. Podczas „Promenady” występują artyści, którzy łączą wszystkie te style.

- Koncerty promenadowe „Od Bacha do Beatlesów” są od lat ważną częścią kalendarza kulturalnego Katowic - opowiadają koordynatorzy wydarzenia. - Czyniąc zadość tradycji, mimo ograniczeń związanych z pandemią, także w tym roku Miasto Ogrodów chce zaprosić melomanów na letnie spotkania z muzyką klasyczną i rozrywkową - dodają.

Program wydarzenia:

 • 06.08., godz. 18:00 - Zespół „SąStąd”
  Polska muzyka lat sześćdziesiątych w połączaniu z elektroniką? Jak najbardziej! Do tego mocne brzmienia kontrabasu i delikatne akcenty wiolonczeli. Podczas koncertu usłyszymy również utwory z autorskiej płyty „Grunt” oraz kilka dźwiękowych niespodzianek.
 • 13.08., godz. 18:00 - Kwartet klarnetowy „Dance of Fire”
  Żywiołowe połączenie muzyki bałkańskiej, polskiej i klezmerskiej. Są pierwszym zespołem tego typu w Polsce, który promuje muzykę folkową.
 • 20.08., godz. 18:00 - Duet fortepianowy „Dombrova Piano Duo”
  Dwóch ambitnych muzyków, którzy swoimi awangardowymi interpretacjami podbili Europę. Świetnie przeplatają słynną klasykę ze współczesnymi wątkami.
 • 27.08., godz. 18:00 - Trio „The ThreeX”
  Inspirują się przede wszystkim kompozytorami takimi jak: Beethoven, Piazzolla, czy Enio Morricone. Promują ich twórczość w lekki i ciekawy sposób.

Każdy występ poprzedzi krótka prelekcja. Wprowadzi nas ona w tematykę danego koncertu. Wszystkie wydarzenia odbywają się w sali koncertowej Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). Wstęp jest bezpłatny. Ze względu na ograniczania spowodowane koronawirusem, trzeba zaopatrzyć się w wejściówkę. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa bilety. Można się po nie zgłosić mailowo, pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem: 32 609 03 32.

fot. Katowice Miasto Ogrodów

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search