Heading article

Rotator TOP - single

Kultura

Przedpremierowe pokazy najnowszego filmu Quentina Tarantino w Kosmosie

Pewnego Razu E1565361817136

Projekcję filmu na festiwalu w Cannes zakończyła siedmiominutowa owacja na stojąco. Kiedy obejrzymy „Pewnego razu w Hollywood” w kinie?

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant – tych aktorów (a przynajmniej większości z nich) nie trzeba przedstawiać. W filmie Tarantino występuje prawdziwe zatrzęsienie gwiazd – nic dziwnego skoro dzieło traktuje o złotej erze Hollywood. World of Reel pisze, że „Pewnego razu w Hollywood” to zdecydowanie najbardziej osobisty film Quentina Tarantino.

żKażdy wie, iż dzieła reżysera są dość specyficzne, dlatego opinia „Colider”, że - To może być pierwszy film Tarantino, który dostarcza nam – tak, tak – nadziei, może bardzo zaciekawić i sprawić, że ruszymy do kina. Kosmos zaprasza na pokazy czternastego i piętnastego sierpnia.

Master of cinema

Jakub Pudełko kierownik kina Kosmos zaprasza również od piętnastego do siedemnastego sierpnia na na cykl Amerykańskie Tabu.

- Przy okazji premiery dziewiątego filmu Quentina Tarantino – „Pewnego razu w Hollywood” osadzonego właśnie w roku 1969, najbardziej burzliwym momencie dla amerykańskiego kina, przypomnimy kilka najodważniejszych filmów z USA. Skupimy się na latach 90., okresie w którym zaczynał tworzyć Tarantino, i trzech trudnych perspektywach – przemocy, hipokryzji i rasizmu – opowiada.

W kinie Kosmos czekają nas: dwudziestego ósmego sierpnia Deszczowa Piosenka z Gene Kelly i i Stanleyem Donenem oraz projekcje z cyklu Lato z Hitchcockiem.

30 000 weteranów

W tym roku obchodzimy setną rocznicę pierwszego powstania Śląskiego. Z tej okazji dziewiętnastego sierpnia Silesia Film zaprasza projekcje filmowe dot. wydarzeń sprzed wieku. Obejrzymy m.in.: fabularyzowany dokument na temat Powstań Śląskich, filmową historię ziemi śląskiej, a także materiał dotyczący zjazdu 30 tysięcy weteranów na Górze Św. Anny

Przypominamy, że kino Kosmos niedawno zostało na nowo otwarte po remoncie. Odnowiono je w formie która lepiej oddaje charakter tego miejsca (zdjęcia tutaj).

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search