Heading article

Rotator TOP - single

Kultura

Śląski Rap Festiwal po raz 15!

Slaski Rap Festiwal

Ponad 5 tys. osób na Facebooku deklaruje udział, a 18 tys. jest zainteresowanych wydarzeniem. Już po raz piętnasty w Katowicach organizowany jest Śląski Rap Festiwal. 19 stycznia Spodek przez 8 godzin wypełni muzyka hip-hop wykonywana przez artystów z Polski i USA.

Muzyka rap lub hip-hop

Rap to rymowanie i wypowiadanie w ekspresyjny sposób słów w rytm muzyki instrumentalnej odgrywanej cały czas w zapętleniu. Choć większość ludzi postrzega go jako gatunek muzyczny, to przez środowisko naukowe bywa on uznawany za blisko spokrewniony z poezją. Wiemy na pewno, że początki rapu miały miejsce w Stanach Zjednoczonych Ameryki w latach 70. Do dziś często utożsamiamy go z mniejszością afroamerykańską, lecz przez swoją popularność stał się obecny również w wielu innych krajach.

Śląski Rap Festiwal 2019

W tym roku Śląski Rap Festiwal odbywa się pod hasłem WE LOVE HIP HOP. Choć jest to już jego 15. edycja, to dopiero po raz trzeci ma on miejsce w kultowym Spodku. 2019 to także rok jubileuszowy dla samego rapu jako gatunku muzycznego, który liczy sobie 45 lat. Z tej wyjątkowej okazji organizatorzy postanowili dołożyć wszelkich starań, aby obsada festiwalu była jak najatrakcyjniejsza. Do aktywnego udziału w wydarzeniu udało się zaprosić gości z samego wschodniego wybrzeża. Na katowickiej scenie zawitają legendarne zespoły amerykańskiego hip-hopu: M.O.P oraz Das EFX.

Poza gośćmi zza oceanu uczestnicy będą mogli usłyszeć również znanych polskich wykonawców. Na głównej scenie znajdą się m.in.: PEZET, GRUBSON i TEDE. Organizatorzy zaplanowali również koncerty na drugiej scenie - #ToJestHipHop Stage – oraz klasyczna freestyle battle organizowana przez Rapsztaty.

Najdroższe bilety kosztują nawet 150 zł, jednak udział w festiwalu możemy sobie zapewnić już za 89 zł. Linki do portali z biletami dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku.

HARMONOGRAM

16:00 – Otwarcie Bram
18:00 – Rozpoczęcie festiwalu
02:00 – Zakończenie festiwalu

OBSADA

Main Stage

- M.O.P.
- DAS EFX
- PEZET
- KĘKĘ
- KAL
- JWP
- GRUBSON
- ZIPERA
- POKAHONTAZ
- TEDE
- FREESTYLE
- BATTLE

#ToJestHipHop Stage

Za gramofonami zasiadą Dj:
- Decks
- 600 V
- Twister
- Kostek
- Deszczu Strugi
- Taek
- Simo
- Biskup

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search