Heading article

Rotator TOP - single

Kultura

Urodziny miasta Katowice - co nas czeka we wrześniu?

KATOWICE KMO KOCHAM KATOWICE STREFA KULTURY K ONCERT ORGANEK I PRZYJACIELE 2018 AŁ 1360 1024x683

Jakimi dźwiękami rozbrzmi Strefa Kultury, na czyj koncert seniorzy dostaną darmowe bilety i o legendzie polskiego bluesa w NOSPRZE – o wszystkim w artykule. 

Niewątpliwie najważniejszym punktem programu jest koncert plenerowy w Strefie Kultury. Po sukcesie ubiegłorocznej imprezy, postanowiono ponowić formułę z 2018 roku. Wtedy, to na scenie stanął Organek (jako artysta związany z Katowicami) wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi zaprezentowali ciekawy repertuar w niecodziennych aranżacjach. W tym roku projektem będzie kierował Abradab z zespołu Kaliber 44.

Abradab

14 września usłyszymy także innych artystów m. in.: Pokahontaz, Czesława Mozila, Miuosha czy Comę. Abradab zapewnia, że utwory zyskają nowe brzmienie. Także dzięki specjalnie napisanym na tę okazję zwrotkom. O kolejnych artystach, biorących udział w projekcie, Urząd Miasta będzie sukcesywnie informować.

Na konferencji prasowej Abradab zapowiedział, że nie będzie to koncert stricte hiphopowy. Co ciekawe, zrobił to poprzez łącze internetowe, ponieważ w tym czasie nie był obecny w Katowicach.

Przed głównym koncertem, na scenie zaprezentują się młode katowickie talenty. Po nich z kolei występ da gość z Saint-Etienn, miasta partnerskiego Katowic, DJ DRK. Jak zapowiedział prezydent Marcin Krupa, rodzice w trakcie imprezy będą mogli zostawić dzieci pod opieką wychowawców. Wspomniał także, że przed południem Strefa Kultury będzie nastawiona na rodziny. Póki co, więcej szczegółów nie zdradził.

Legenda w NOSPRZE

Tego samego dnia o 22 w Fabryce Porcelany gościć będzie Dubioza Kolektiv. Goście z Bałkanów w 2012 otrzymali nagrodę publiczności na festiwalu Pol’and’Rock.

Dzień wcześniej (13 września) o 14:00 w Galerii artystycznej odbędzie się odsłonięcie popiersia Bernarda Krawczyka. O 19:00 W NOSPRZE zabrzmi Dżem wraz z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia. Kto z nas nie chciałby usłyszeć nieśmiertelnego „Wehikułu czasu” w jednej z najlepszych sal koncertowych w Polsce? Projekt Dżem Symfonicznie od lat budzi niesłabnące zainteresowanie. Bilety w kasach będą sprzedawane od połowy sierpnia.

Skrzypek w ogrodzie

15 września w sali koncertowej Miasta Ogrodów usłyszymy Féliksa Lajkó z kapelą Vołosi. Wirtuoz skrzypiec przez niektórych jest porównywany do Paganiniego. Muzykę symfoniczną łączy zarówno z żywiołowym folkiem, jak i brzmieniami z pogranicza jazzu i punk rocka. Na koncert, za darmo, mają okazję wejść starsi mieszkancy Katowic.

Bezpłatne zaproszenia będą dystrybuowane poprzez organizacje skupiające seniorów. -zapowiada miasto.

Obchody urodzin rozpoczną się 12 września. Wtedy to cztery orkiestry dęte przemaszerują przez centrum, by na rynku odegrać wspólnie uroczysty utwór.

fot. Arkadiusz Ławrywianiec (koncert),  fot. Oskar Szramka (Abradab)

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search