Heading article

Rotator TOP - single

Kultura

Wybrane katowickie instytucje kultury wznawiają działalność

Library 488690 1280

W poniedziałek, 11 maja, pracę wznawiają niektóre katowickie instytucje kultury. Wśród nich znajduje się 8 filii miejskiej biblioteki, z kolei 12 maja nastąpi otwarcie Muzeum Historii Katowic oraz Galerii Sztuki Współczesnej BWA.

- Z ograniczeniami i zachowaniem odpowiednich procedur bezpieczeństwa wynikających z obowiązującego wciąż stanu epidemii w Polsce „odmrażamy" miejskie instytucje kultury - wyjaśnia Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

W katowickich biblioteka będzie obowiązywało jednak wiele obostrzeń. Czytelnicy skorzystają jedynie z wypożyczalni. Będą mogli zarówno wypożyczać książki, jak i je oddawać. Okazuje się, że na terenie filii bibliotecznej, oprócz bibliotekarzy, może znajdować się jednocześnie maksymalnie od 1 do 3 czytelników. Pozostała działalność biblioteczna pozostaje nadal zawieszona do odwołania.

Odwiedzając bibliotekę należy zakrywać nos i usta. Konieczna jest też dezynfekcja rąk. Z uwagi na bezpieczeństwo czytelnicy nie mają wolnego dostępu do zbiorów - książki do wypożyczenia udostępnia bibliotekarz. Z kolei zwracane przez czytelników materiały biblioteczne będą „leżakowały” w specjalnie wydzielonym do tego celu miejscu. Odizolowane egzemplarze oznacza się datą zwrotu i wyłącza z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie książki zostają włączone do użytkowania.

Przypominamy, że od poniedziałku, 11 maja, dostępne dla czytelników będą następujące filie:

  • Filia nr 11, ul. Grażyńskiego, Koszutka
  • Filia nr 12, ul. Witosa, Oś Witosa
  • Filia nr 13, ul. Młyńska, Śródmieście
  • Filia nr 14, ul. Tysiąclecia, Oś. Tysiąclecia
  • Filia nr 16, ul. Wajdy, Bogucice
  • Filia nr 26, ul. Goetla, Murcki
  • Filia nr 28, ul. Uniczowska, Podlesie
  • Filia nr 32, ul. Grzyśki, Ligota

Otwarcie pozostałych filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach zaplanowane jest na 25 maja.

12 maja otwarte zostaną Galeria Sztuki Współczesnej BWA przy Al. Korfantego 6 oraz Muzeum Historii Katowic. Miłośnicy historii początkowo będą mogli zwiedzić jedynie budynek główny przy ul. Szafranka 9 i Oddział przy ul. Rymarskiej 4 (Nikiszowiec). Następnie oddziały otwarte zostaną po 26 maja 2020 r. Chodzi tu o Oddział przy ul. Kościuszki 47 i Oddział przy ul. Kopernika 11.


fot.pixabay.com

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search