Heading article

Rotator TOP - single

Kultura

Z teatru i muzeum wrócisz za darmo dzięki "Pociągowi do kultury"

Trwa akcja organizowana przez władze województwa w porozumieniu z Kolejami Śląskimi. Program umożliwia bezpłatne przejazdy z instytucji kulturalnych.

Pociągiem na przedstawienie

Program ruszył już 15 lipca. Polega on na możliwości uzyskania darmowych biletów na podróż do domu po wydarzeniu kulturalnym. By taką wejściówkę otrzymać, w kasie kolei należy pokazać zakupiony bilet do danego miasta oraz na planowany event. Co ważne, droga powrotna musi przebiegać taką samą trasą jak dojazd na miejsce. Do akcji przyłączyło się już około 350 placówek. Są wśród nich kina, muzea, galerie, teatry oraz filharmonie. 

Lista instytucji biorących udział w projekcie jest naprawdę długa. Wspomnijmy tylko, że znajdziemy tam między innymi tak popularne miejsca jak: Górnośląski Park Etnograficzny, Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach, Zamek w Pszczynie, Teatr Nowy w Zabrzu, Kino Amok z Gliwic, Kino Kosmos z Katowic, Opera Śląska, NOSPR w Katowicach, czy Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie. Spis wszystkich placówek można znaleźć TUTAJ. Uczestnicy akcji muszą jednak pamiętać, że obejmuje ona swoim zasięgiem tylko wymienione obiekty, znajdujące się na obszarze województwa śląskiego. 

Sztuka i gospodarka

"Pociąg do sztuki" to jeden ze zwycięskich projektów I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. W konkursie zdobył aż 1165 głosów poparcia. Jego szacunkowy koszt określono na 205 080 złotych. Akcja przyczynia się do propagowania udziału w wydarzeniach związanych ze sztuką, kulturą oraz historią naszego regionu, ale to nie jedyna jej zaleta. Projekt wspiera także pasażerów podróżujących Kolejami Śląskimi i pokazuje, jak komfortowy oraz szybki może być właśnie ten środek transportu. Jak twierdzą pomysłodawcy, dzięki przejażdżce pociągiem zyskuje się czas (choćby dlatego, że nie musimy stać w korkach), a dodatkowo ogranicza się produkcję dwutlenku węgla.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i korzystania z kulturalnej oferty Śląska. Dobrze jest się jednak pospieszyć. Za darmo wrócimy z koncertów czy spektakli tylko do końca tego roku lub wyczerpania puli środków przeznaczonych na realizację zadania. 

fot. Koleje Śląskie 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search