Heading article

Rotator TOP - single

Kultura

Zwrócą kasę za powrotne bilety z instytucji kultury

„Pociąg do Kultury” to kolejna inicjatywa Kolei Śląskim, mająca zachęcać z takiego sposobu na przemieszczenie się po regionie. Tutaj chodzi o darmowe bilety powrotne dla wracających z wydarzeń kulturalnych.

Promocja Kolei Śląskich dotyczy blisko 350 instytucji kulturalnych z terenu całego województwa. Że by móc skorzystać z tej oferty wystarczy mieć przy sobie bilet na wydarzenie organizowane przez jedną z jednostek kultury. Akcja dotyczy kin, teatrów, muzeów, filharmonii, i galerii sztuk. Tym samym z propozycji KŚ skorzystamy przy okazji odwiedzania m.in. Górnośląskiego Parku Etnograficznego „Skansen”, Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach, Zamku w Pszczynie, Teatru Nowego w Zabrzu, Kina Amok z Gliwic, Kina Kosmos z Katowic, Opery Śląskiej w Bytomiu, czy Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.

Bilet na wydarzenie kulturalne może być w tradycyjnej, papierowej wersji lub elektronicznej. Chcąc skorzystać z promocji KŚ potrzebujemy jeszcze bilet na przejazd do miejscowości, w której dane wydarzenie kulturalne jest organizowane. Po spełnieniu wszystkich warunków w kasach Kolei Śląskich lub jeszcze w samym pociągu wydany będzie bezpłatny bilet powrotny.

To inicjatywa podjęta w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Promocja dotyczy wyłącznie połączeń kolejowych organizowanych na terenie województwa. Z takiej oferty KŚ można skorzystać do końca tego roku lub do czasu wyczerpania puli środków na tę inicjatywę przygotowanych.

fot. Koleje Śląskie / Flickr

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search