Kupił wódkę 12-latce i jej siostrze. Policjant był w szoku

Osobom niepełnoletnim alkoholu się nie sprzedaje. Dlatego dwie nastoletnie dziewczynki poprosiły o zakup przypadkowego mężczyznę. Ten o dowód nie pytał.

Kupił alkohol nastolatkom (zdjęcie poglądowe)
Kupił wódkę nastolatkom

Inicjacja alkoholowa wśród młodzieży rozpoczyna się w różnym wieku. Prawo polskie zezwala na zakup i spożywanie napojów alkoholowych osobom powyżej 18. roku życia, jednak niepełnoletni nie rzadko, wbrew wszelakim zakazom, również decydują się na wybór tej używki. O ile ekspedienci coraz częściej kontrolują wymaganą dokumentację przy zakupie alkoholu, o tyle niektórzy dorośli wciąż idą na rękę młodzieży, która prosi przed sklepem „kupiłby nam pan?”.

Policjant był świadkiem

58-latek z Bielska-Białej także został poproszony. Dwie siostry, 12-latka oraz 14-latka przekazały sumiennie mężczyźnie gotówkę przed sklepem i poinstruowały, jaką wódkę smakową pragnęłyby skonsumować. Ten bez wątpliwości prośbę spełnił i towar małoletnim przekazał. Na nieszczęście całej trójki, sprawie z bliska przyglądał się policjant z katowickiej komendy, który w Bielsku-Białej spędzał akurat czas wolny. I od razu poinformował miejscowego dyżurnego.

Mężczyzna tłumaczył się przed funkcjonariuszami, że był przekonany, iż dziewczyny… są pełnoletnie. Błędna ocena wieku może go teraz sporo kosztować. Zgodnie z art. 208 kodeksu karnego, kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Odważna akcja policjantki. Zatrzymała pijanego kierowcę w czasie wolnym od służby

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon