Lampa Aladyna Ogród Świateł w Legendii już od dzisiaj. Zobacz zdjęcia atrakcji i wideo

5 listopada 2021 r. zostanie otwarta nowa atrakcja w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku. To Lampa Aladyna Ogród Świateł. Na 26-hektarach Wesołego Miasteczka rozmieszczono w sumie pół miliona lampek ledowych. My już tam byliśmy. Sprawdźcie, czy warto. Zobaczcie zdjęcia (na końcu artykułu).

26-hektarowy teren Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka wydaje się być stworzony do ugoszczenia takiej atrakcji jak Ogród Światła. Położony na rozległym terenie, wokół jeziorka, a jednak w centrum aglomeracji. Dzięki temu, że to lunapark, oprócz Ogrodu Światła można skorzystać też z niektórych urządzeń, karuzel, i przede wszystkim - Diabelskiego Młyna, z którego widać kolorowe od świateł miasteczko. W wodzie pięknie odbijają się wielobarwne lampki, tworząc bajeczny klimat.

Ceny biletów i informacje organizacyjne: Lampa Aladyna. Ogród Świateł Chorzów Legendia. Ceny biletów. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za nową atrakcję

Lampa Aladyna motywem przewodnim Ogrodu Świateł w Legendii

Ogród Świateł Lampa Aladyna będzie działać od wczesnego wieczora 5 listopada 2021 roku. Atrakcje świetlne dostały wspólny mianownik - to baśń Lampa Aladyna. Przez całą trasę przewijają się więc motywy znane z tej baśni, czyli Dżin, sam Aladyn, piękna księżniczka, ale też wąż z jaskini pełnej skarbów czy strażnicy. Są też flamingi i palmy. Dodaje to trochę egzotyki do polskiej jesieni.

W sumie Ogród Świateł w Legendii składa się z 500 tysięcy lampek ledowych. Owinięte różnokolorowymi światełkami są drzewa w Legendii, świecą się też karuzele i urządzenia. Gdzieniegdzie umieszczono podświetlane figury, a to pawia, a to ptaka na drzewie. Do tego świetlna łąka oraz pokazy - mapping (o konkretnych godzinach, cztery razy na godzinę) - odwołujący się do baśni Lampa Aladyna, pokaz laserowy czy rzeka świateł na jeziorze.

Spacerując po Ogrodzie Światła dwa razy przechodzimy przez świetlne tunele, są też dwa labirynty dla dzieci, jeden mały, drugi trochę większy.

Wcześniej pisaliśmy: Ogromne instalacje świetlne w Legendii Wesołym Miasteczku. To Ogród Świateł, który był hitem w Krakowie

Gra dla rodzin z dziećmi to świetny pomysł

Organizatorzy przygotowali też grę dla dzieci. Na początku wycieczki pobiera się specjalny papierowy karnecik, i podążając wzdłuż ścieżki, rozwiązujemy zagadki umieszczone na tablicach, ścierając odpowiednie miejsca na zdrapce w karnecie. Jeśli poprawnie odpowiemy na wszystkie pytania, ujawni się tajne hasło. Wszyscy, którzy je odgadną, otrzymają przy wyjściu upominek. W dodatku to gra w języku polskim i angielskim.

W czasie otwarcia Ogrodu Świateł będą czynne punkty gastronomiczne w Legendii.

Ogród Światła Lampa Aladyna to świetna atrakcja na ponure jesienne i zimowe popołudnia i wieczory. Można choć na trochę przenieść się do kolorowego świata. Do tego pełno tu "instagramowych" miejsc, w których można sobie zrobić pamiątkowe fotki. Wróżymy powodzenie Lampie Aladyna.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Park Śląski

Atrakcje w Parku Śląskim na jednym bilecie

252329223 903864306907409 437959300039095131 n

Atrakcje czynne w Święta Bożego Narodzenia 2021

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Gorlice fot Natalia Pacana Roman

Gorlice – niepisana stolica Beskidu Niskiego

Zdjęcie Główne

Jura Krakowsko-Częstochowska - atrakcje dla każdego

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka