Legendarny Kosmiczny Mecz gwiazd po raz pierwszy w Spodku! Dochód z imprezy pójdzie na Dom Aniołów Stróżów

Impreza charytatywna Legendarny Kosmiczny Mecz odbywała się już w Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju. 15 stycznia 2022 roku odbędzie się po raz pierwszy w miejscu, do którego pasuje najbardziej, czyli w katowickim Spodku. Tym razem dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na Dom Aniołów Stróżów, który ma główną siedzibę w Katowicach Załężu.

Katarzyna Pachelska/24kato.pl
Ekipa Legendarnego Kosmicznego Meczu, Katowice

Legendarny Kosmiczny Mecz to impreza z długą tradycją. W 2022 roku, konkretnie 15 stycznia, odbędzie się po raz pierwszy w katowickim Spodku. To nie tylko wydarzenie charytatywne, ale też show z udziałem wielu gwiazd polskiego kabaretu, sportu, muzyki czy sceny. Tym razem gwiazdy, które licznie zapowiedziały swoją obecność, zagrają w siatkówkę i koszykówkę.

Na imprezie wystąpią:

  • Maciej Dowbor, Olivier Janiak, Joanna Jędrzejczyk, Czarek Trybański, Mariusz Czerkawski,
  • Jerzy Dudek, Daniel Qczaj, Darek Dudek, Rafał Maserak, Katarzyna Pakosińska i Irakli Basilashvili,
  • Jankes, Ewelina Lisowska, Monika Mrozowska, Anna Karwan, Kabaret Młodych Panów w pełnym składzie,
  • zespół Enej, Piotr Kupicha, Piotr Małachowski, Radek Bielecki z Neo-nówki, Kabaret Smile, Kabaret Chyba,
  • Krzysztof Respondek, Adrianna Borek z Kabaretu Nowaki, Dominika Najdek z Kabaretu K2,
  • aktor Bogdan Kalus, Marcin Wójcik z Ani Mru-Mru, Kabaret Czesuaf,
  • Sebastian Świderski, Paweł Zagumny, Siatkarze PLUS Ligi, Bartosz Gajda, Maciej Janowski,
  • Kabaret Skeczów Męczących, Irek Bieleninik, Mariusz Kałamaga, Piotr Grabowski, Wojciech Zawioła,
  • członkowie Kabaretu OT.TO, Paweł Zygmunt i wielu innych, których obecność organizatorzy jeszcze potwierdzają.

Legendarny Kosmiczny Mecz zagra dla Domu Aniołów Stróżów

Do tej pory Mecze wspierały Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Fundację Piątka, dla których w sumie uzbierały blisko 500 000 złotych. Planowane na styczeń wydarzenie zagra dla Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, które od prawie 30 lat pomaga rocznie ponad 600 dzieciom i młodzieży oraz 100 rodzinom z ubogich, poprzemysłowych śląskich i zagłębiowskich dzielnic. Dom Aniołów prowadzi lokalne, kompleksowe systemy wsparcia i jest drugim „domem” dla wielu potrzebujących dzieci. Dom Aniołów Stróżów od wielu lat organizuje również szereg akcji i wydarzeń służących pozyskaniu funduszy na codzienną pomoc dzieciom.

W marcu 2020 roku Stowarzyszenie planowało zorganizować wielki Anielski Mecz Charytatywny w katowickim Spodku z udziałem wielu gwiazd. Niestety pandemia pokrzyżowała te plany.

- Cieszymy się, że w 2022 roku połączymy siły i wyprodukujemy wspólnie przedsięwzięcie - mówią Monika Bajka z Domu Aniołów Stróżów i Piotr Sobik z Agencji STAR MANAGER.

Dochód z biletów w całości przeznaczony jest na dobroczynny cel. Bilety można kupić na stronie: https://legendarnykosmicznymecz.pl/bilety/

Moc świetnej zabawy 15 stycznia 2022 w Spodku

Współorganizatorem Meczu jest Bartosz Demczuk z Kabaretu Młodych Panów, który obiecuje moc świetnej zabawy dla całych rodzin w katowickim Spodku.

Na boisku Spodka zagrają też Ślązacy - Piotr Kupicha z zespołu Feel i kabareciarz Mariusz Kałamaga. - Lubię sport, potrafię precyzyjnie odbić ze skutecznością 50 na 50. Już kolejny raz będę uczestniczyć w Legendarnym Kosmicznym Meczu. Cieszę się, że ta inicjatywa się tak fajnie rozwija, i że w 2022 roku zagramy dla Domu Aniołów Stróżów - mówi Piotr Kupicha.

- Każdy z nas, tak zwanych gwiazd, ma grono fanów, osób, które nam kibicują. Moim zdaniem powinniśmy wykorzystywać naszą popularność do dobrych celów, a pomoc Domowi Aniołów Stróżów jest jednym z nich - mówi Mariusz Kałamaga.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon