Legendia, sezon 2021. Wesołe Miasteczko startuje 21 maja. Sprawdź cennik i atrakcje

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko zaczyna sezon 2021 w piątek 21 maja o godz. 13. Sprawdź, ile w tym roku kosztują bilety do Legendii.

Parki rozrywki na świeżym powietrzu otrzymały zielone światło na działanie. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, położona na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie, rozpoczyna długo wyczekiwany sezon 2021! Już 21 maja miłośnicy parków rozrywki będą mogli pierwszy raz w tym roku skorzystać z atrakcji, które oferuje ten największy w Polsce park tematyczny. Bramy Legendii otwarte będą w piątek 21 maja od godz. 13:00 do 20:00, a następnie w sobotę i w niedzielę 22 i 23 maja odpowiednio od 11:00 do 20:00 i od 11:00 do 19:00.

Chorzowski park rozrywki w najbliższych tygodniach będzie otwarty zgodnie z kalendarzem otwarcia obowiązującym w niskim sezonie, a co za tym idzie zabawa możliwa będzie tylko od piątku do niedzieli.

- Cieszymy się, że nareszcie otrzymaliśmy zielone światło na działanie. Tym bardziej, że, jak pokazał ubiegłoroczny sezon, parki rozrywki, takie jak nasz, udowodniły, że są miejscami bezpiecznymi i dochowują wszelkich standardów związanych z bezpieczeństwem w czasach pandemii. W ubiegłym roku, kiedy po raz pierwszy nasz obiekt musiał zmierzyć się z tą nową i niełatwą sytuacją, Legendia wypracowała szereg procedur i wprowadziła liczne zasady, dzięki którym udało nam się maksymalnie zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym sezonie ponownie będziemy czerpali z tych dobrych praktyk – mówi Izabela Kieliś, manager ds. marketingu i sprzedaży w Legendii.

Aby goście mogli czuć się komfortowo, na terenie parku przygotowano dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, które dostępne będą między innymi przy alejkach i przy wejściach do atrakcji, w pobliżu punktów gastronomicznych, w sklepach oraz toaletach. W sumie w Legendii dostępnych będzie ponad 100 takich punktów. Starannej dezynfekcji będą poddawane powierzchne najczęściej użytkowane przez gości, takie jak np. poręcze, siedzenia i zabezpieczenia zamontowane w wagonikach kolejek górskich i karuzel. W związku z wytycznymi zawartymi w rozporządzeniu na początek działały będą wyłącznie punkty gastronomiczne na świeżym powietrzu, zaś wyłączone zostaną atrakcje indoorowe, czyli znajdujące się w zamkniętych budynkach.

- Zgodnie z wytycznymi nie jest konieczne noszenie maseczek przez gości w otwartych przestrzeniach, pod warunkiem, że możliwe jest utrzymanie dystansu min. 1,5 m. Natomiast pracownicy Legendii będą wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, takie jak maseczki ochronne oraz płyn do dezynfekcji rąk - dodaje Izabela Kieliś.

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko jest największym parkiem tematycznym w Polsce. Na powierzchni 26 hektarów działa blisko 40 atrakcji dla dzieci i dorosłych, zaś przekraczając magiczne bramy Legendii odwiedzający przenoszą się do innego, pełnego radości i beztroskiej zabawy świata. W ubiegłym sezonie park oddał do dyspozycji gości kolejną nowość – wodną przejażdżkę typu rapid river pod nazwą Dolina Jagi. Osiem 9-osobowych pontonów zabiera gości na dynamiczny spływ rwącym, górskim potokiem z kaskadami i wodospadami z prędkością 3,7 m/sek.

Dzięki powierzchni, jaką dysponuje park, mimo rządowego zalecenia o zachowaniu max. 50 proc. przepustowości w tego typu miejscach rozrywki, nie jest konieczna rezerwacja biletów, które kupić można zarówno w kasach parku, jak również online w korzystniejszych cenach na www.gopass.pl.

Cennik biletów do Legendii na sezon 2021

Najlepszym wyborem pozostaje Bilet Sezonowy, dzięki któremu możliwa jest zabawa bez limitu do końca sezonu 2021. Jeszcze tylko przez kilka dni możliwy jest zakup Biletu Sezonowego w cenie będącej równowartością biletu jednodniowego.

Bilet sezonowy:

Dziecko 3-11 l. - 129 zł

Junior 12-17 l. - 139 zł

Dorosły 18-59 l. - 139 zł

Senior, od 60 l. - 129 zł

 • Bilet sezonowy uprawnia do codziennych, jednorazowych wizyt w Legendii w sezonie 2021, w dniach działania parku.
 • Obowiązuje również w Jamie Bazyliszka, działającej samodzielnie zgodnie z godzinami otwarcia w danym sezonie, wskazanymi na stronie internetowej www.legendia.pl.
 • Umożliwia korzystanie ze wszystkich atrakcji dostępnych w dniu wizyty (poza atrakcjami dodatkowo płatnymi, jak np. loterie, gry interaktywne etc.).
 • Uprawnia do stałej zniżki 15% w sklepach i punktach gastronomicznych na terenie Legendii. Uwaga! Aktywacja zniżki następuje po 24h od zakupu i prawidłowego aktywowania biletu sezonowego.
 • Legendia at Night i inne wydarzenia specjalne w cenie.
 • Bilet sezonowy wydawany jest imiennie i nie podlega przeniesieniu na inną osobę, a po niewłaściwym użyciu może zostać zablokowany bez możliwości zwrotu poniesionych kosztów.

Karnet całodniowy:

 • Karnet całodniowy jest biletem wstępu uprawniającym do wizyty w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku i zabawy na wszystkich dostępnych w danym dniu urządzeniach w godzinach otwarcia parku oraz z uwzględnieniem zapisów regulaminu Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka i poszczególnych atrakcji.
 • Bilet uprawnia do jednorazowego wejścia do Legendii w dniu, w którym jest realizowany (zgodnie z kalendarzem otwarcia parku).
 • Bilet nie obowiązuje podczas eventu Legendia at Night.

Dziecko 3-11 l. - 79 zł

Junior 12-17 l. - 99 zł

Dorosły 18-59 l. - 99 zł

Senior, od 60 l. - 79 zł

Bilet rodzinny 2+1

Cena: 189 zł

 • Bilet całodniowy jest biletem wstępu uprawniającym do wizyty w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku i zabawy na wszystkich dostępnych w danym dniu urządzeniach w godzinach otwarcia parku oraz z uwzględnieniem zapisów regulaminu Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka i poszczególnych atrakcji.
 • Bilet obejmuje dwie osoby dorosłe powyżej 18 roku życia oraz dziecko, które nie ukończyło 12 lat i uprawnia do jednorazowego wejścia do Legendii w dniu, w którym jest realizowany (zgodnie z kalendarzem otwarcia parku). Bilet nie obowiązuje podczas eventu Legendia at Night.

Bilet rodzinny 2+2

Cena: 247 zł

 • Bilet całodniowy jest biletem wstępu uprawniającym do wizyty w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku i zabawy na wszystkich dostępnych w danym dniu urządzeniach w godzinach otwarcia parku oraz z uwzględnieniem zapisów regulaminu Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka i poszczególnych atrakcji. Bilet obejmuje dwie osoby dorosłe powyżej 18 roku życia oraz 2 dzieci, które nie ukończyły 12 lat i uprawnia do jednorazowego wejścia do Legendii w dniu, w którym jest realizowany (zgodnie z kalendarzem otwarcia parku). Bilet nie obowiązuje podczas eventu Legendia at Night.

Bilet rodzinny 2+3

Cena: 296 zł

 • Bilet całodniowy jest biletem wstępu uprawniającym do wizyty w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku i zabawy na wszystkich dostępnych w danym dniu urządzeniach w godzinach otwarcia parku oraz z uwzględnieniem zapisów regulaminu Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka i poszczególnych atrakcji.
 • Bilet obejmuje dwie osoby dorosłe powyżej 18 roku życia oraz 3 dzieci, które nie ukończyły 12 lat i uprawnia do jednorazowego wejścia do Legendii w dniu, w którym jest realizowany (zgodnie z kalendarzem otwarcia parku). Bilet nie obowiązuje podczas eventu Legendia at Night.

Bilet rodzinny 2+4

Cena: 345 zł

 • Bilet całodniowy jest biletem wstępu uprawniającym do wizyty w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku i zabawy na wszystkich dostępnych w danym dniu urządzeniach w godzinach otwarcia parku oraz z uwzględnieniem zapisów regulaminu Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka i poszczególnych atrakcji.
 • Bilet obejmuje dwie osoby dorosłe powyżej 18 roku życia oraz 4 dzieci, które nie ukończyły 12 lat i uprawnia do jednorazowego wejścia do Legendii w dniu, w którym jest realizowany (zgodnie z kalendarzem otwarcia parku). Bilet nie obowiązuje podczas eventu Legendia at Night.


Subskrybuj 24kato.pl

google news icon