Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2024. Wiemy gdzie się odbędą

Stadion1

Niestety, Stadion Śląski nie będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2024. Wygrał Rzym. Tak zdecydowała Rada European Athletics.

Przez chwilę mieliśmy nadzieję, że Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy odbędą się na naszym Stadionie Śląskim. Chociaż kandydatura z Chorzowa była na bardzo wysokim poziomie, niestety wygrał Rzym.

- Myślę, że możemy być dumni z tego, iż Stadion Śląski znalazł się w ścisłej czołówce obiektów pretendujących do organizacji tak prestiżowego wydarzenia. Dołożyliśmy wszelkich starań, by jak najlepiej zaprezentować naszą kandydaturę. Doszliśmy do finału, co pokazuje, że jesteśmy liczącym się w Europie i na świecie partnerem do organizacji międzynarodowych imprez – mówi Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego.

- Przed nami równie ważne zawody wysokiej rangi. Jesteśmy gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Sztafetach. To ogromne wyzwanie, którego jako Narodowy Stadion Lekkoatletyczny podejmiemy się z wielką przyjemnością i po raz kolejny udowodnimy, że organizowane na Śląskim wydarzenia są na światowym poziomie – dodaje.

Stadion Śląski miał naprawdę spore szanse zostać organizatorem tego prestiżowego na arenie międzynarodowej wydarzenia. O organizację Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce ubiegały się 4 miasta: Göteborg, Mińsk, Tampere oraz Chorzów.

Wybór gospodarza miał już nastąpić jesienią, niestety plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Również przez nią po raz pierwszy w historii European Athletics oferty zostały zaprezentowane on-line.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: