Likwidacja Tesco w Silesia City Center. Wielka wyprzedaż we wszystkich działach. Wykaz przecen

"Całkowita wyprzedaż. Ten sklep zamyka się" - głoszą napisy w sklepie Tesco w centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach. W sklepie trwa wielka wyprzedaż. Sprawdź, o ile są przecenione artykuły z poszczególnych działów.

Brytyjski koncern handlowy Tesco wycofuje się z Polski. Znaczną część swojego biznesu sprzedał Duńczykom z firmy Salling Group, właścicielom sieci dyskontów Netto.

Tesco w SCC kurczyło się z roku na rok, a teraz się zamyka

Jednak wśród sklepów sprzedanych duńskiej firmie nie ma placówki Tesco w Silesia City Center. Jest ona wśród tych, które mają być sprzedawane (lub już są sprzedane) pojedynczo różnym innym firmom.

Przypomnijmy, że Tesco w Silesia City Center było jednym z flagowych sklepów brytyjskiej marki na Śląsku. Był to duży hipermarket, z dopiskiem Tesco Extra. Od kilku lat jego powierzchnia stopniowo się kurczyła, by w końcu zajmować 30 proc. pierwotnego obszaru.

Dziś na części powierzchni po Tesco jest chociażby nowy sklep TK Maxx, a pozostałe miejsce czeka na ulokowanie się tu sklepu z tanimi ubraniami i innymi artykułami marki Primark, jednego z pierwszych w Polsce (ma to nastąpić dopiero w 2023 roku).

Tesco w Silesia City Center będzie działać do 26 sierpnia 2021

Co będzie więc na miejscu Tesco? Trudno, by w tak dużym centrum handlowym nie było ani jednego marketu spożywczego. Na razie - nie wiadomo, przynajmniej pracownicy Tesco nie wiedzą, jaki będzie tu sklep i co się z nimi stanie.

Wiadomo, że Tesco w Silesia City Center będzie działać do 26 sierpnia 2021 r. Można do tego dnia spodziewać się coraz większych przecen, i pewnie - jak w przypadku innych zamykanych Tesco, np. w Bytomiu czy Tarnowskich Górach, na sprzedaż będą wystawione nawet elementy infrastruktury sklepu, jak regały.

Dziś w Tesco w Silesia City Center trwają spore przeceny. Sprawdźcie w naszej galerii zdjęciowej, w jakich działach obowiązują promocje na wszystkie artykuły.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon