LKQ Europe otworzy centrum innowacji i obsługi w Katowicach. Zatrudni 250 osób

LKQ Europe inwestuje w centrum innowacji i obsługi w Katowicach. Firma chce zatrudnić nawet 250 osób. Ma realizować cyfrowy program LKQ, aby przygotować spółkę do funkcjonowania na rynku części zamiennych w przyszłości.

Ktw katow

Centrum innowacji i obsługi LKQ znajdzie się w samym sercu Katowic. Nieoficjalnie siedziba firmy ma znajdować się w budynku KTW. Nowy ośrodek usytuowany w Polsce ma przyspieszyć realizację strategii cyfryzacji i innowacyjności przedsiębiorstwa.

- Bardzo się cieszymy, że LKQ postanowiło utworzyć swoje nowe centrum innowacji i obsługi w Katowicach. Dzięki temu nasze miasto zyska kolejnego dużego inwestora. Decyzja spółki potwierdza naszą mocną pozycję jako ośrodka nowoczesnych usług biznesowych. Wybór był podyktowany dostępem do ekspertów, rozwijającego się rynku biurowego oraz infrastruktury lotniczej, drogowej i kolejowej. Obecność kolejnej, rozpoznawalnej marki w Katowicach umocni pozycję miasta na mapie inwestycyjnej Europy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Pracownicy poszukiwani! LKQ zatrudni nawet 250 osób w Katowicach

Zespoły LKQ w Katowicach mają obsługiwać działalność cyfrową, informatyczną i administracyjną. Docelowo w obiekcie ma pracować łącznie 200–250 osób. Proces rekrutacji rozpoczęto w kwietniu 2021 roku.

- Utworzenie centrum innowacji i obsługi w Katowicach przyczyni się do realizacji strategii cyfryzacji i innowacyjności LKQ Europe. Miasto ma do zaoferowania ponadprzeciętną infrastrukturę i utalentowanych, międzynarodowych pracowników. Jestem zachwycony tym, że LKQ wpłynie na rozwój Katowic. Poszukujemy najbardziej wykwalifikowanych osób. Możemy zaoferować im międzynarodową atmosferę i wyjątkowe doświadczenie zawodowe związane z obsługą naszych klientów z całej Europy – mówi Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon