„Lokal na kulturę” w Katowicach. Ostatnia szansa na zgłoszenia!

15

To kolejna odsłona programu „Lokal na kulturę”. Termin zgłoszeń mija już jutro! Co mieści się w lokalach, które zostały zaadaptowane podczas zeszłorocznych edycji?

Zgłoś swój pomysł w programie „Lokal na kulturę”

W tym roku wystawiono 4 lokale użytkowe. We wszystkich należy przeprowadzić remont, który przystosuje pomieszczenia do spełnienia wymaganych norm. Lokale znajdują się przy: ul. Dąbrowskiego 2 o powierzchni 89,13 mkw, ul. Gliwickiej 150 o powierzchni 55,55 mkw., ul. Raciborskiej 16 o powierzchni 41,95 mkw., i ul. Panewnickiej 21 o powierzchni 81,36 mkw.

Wcześniej mieściły się tam sklepy wielobranżowe, przemysłowe lub usług krawieckie. Lokale przeznaczone na program „Lokal na kulturę” są własnością Katowic, a zarządza nimi Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach. Obiekty można obejrzeć, po uprzednim umówieniu się z KZM w Katowicach do 14 października. Tego dnia mija też termin zgłaszania swoich wniosków, dotyczących pomysłów na adaptacje lokali. Formularze należy składać w Wydziale Budynków i Dróg. Wszelkie dokumenty wraz z wykazem lokali TUTAJ.

Poprzednie edycje programu

W trzynastu edycjach wystawiono 79 lokali użytkowych, z których zawarto umowy na 37 lokali, a obecnie w użytkowaniu pozostają 22 lokale. Program ułatwia powstanie nowych miejsc kultury w Katowicach. W poprzedniej edycji konkursu powstała Galeria Sztuki Alabastro przy ul. Adamskiego 11, która prężnie działa od listopada 2019 r. Galeria to miejsce, które łączy kilka pasji samej inicjatorki projektu, Aleksandry Kastylijskiej. Właścicielka posiada tam swoją pracownię artystyczną, w której tworzy i sprzedaje dzieła. Organizuje również wystawy promujące młodych artystów i artystki. Galeria Sztuki Alabastro oferuje również warsztaty plastyczne dla różnych grup wiekowych. Aleksandra Kastylijska kocha szeroko pojętą sztukę i tę miłość stara się przekazywać innym ludziom.

Niezwykłym powodzeniem cieszy się również działalność Little Bit Academy, przy ulicy Andrzeja 1. Animatorem ośrodka jest Dominik Koziarski, który z chwilą uruchomienia LBA postanowił stworzyć tam prawdziwe centrum kultury cyfrowej dla najmłodszych. Jego głównym celem było kształtowanie wśród najmłodszych użytkowników telefonów i komputerów twórczego myślenia i wykorzystania wyobraźni w odpowiednich celach. Little Bit Academy stawia na ciekawą naukę tworzenia własnych projektów gier i stron internetowych. LBA ma już kilka oddziałów na południu Polski. Projekt współtworzą pasjonaci, którzy są zaangażowani w rozwój technologii oraz pracownicy naukowi Uniwersytetu w Reykjaviku i Politechniki Śląskiej. Te zajęcia to prawdziwa gratka dla małych informatyków – duża ilość wiedzy połączona z dobrą zabawą.

fot. alabastro.art

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: