Łóżka kontynentalne – czym się charakteryzują? Jakie mają zalety?

Sypialnia jest niezwykle istotnym miejscem w każdym domu. Spędzamy w niej sporą część naszego życia i należycie regenerujemy się po pracy. Jednak by sen okazał się komfortowy, łóżko do naszej sypialni musi być wygodne oraz dopasowane do indywidualnych potrzeb. Czym się charakteryzuje łóżko kontynentalne? Jakie cechy ma łóżko tapicerowane? Odpowiadamy poniżej!

20231208113843 pexels photo 164595 jpeg
  1. Wygodne łóżko do sypialni – czym się kierować przy wyborze?
  2. Co to jest łóżko kontynentalne? Jakie są zalety łóżka kontynentalnego?
  3. Łóżka kontynentalne z pojemnikiem na pościel
  4. Łóżka tapicerowane

Prawdziwe łóżka kontynentalne z materacami do sypialni są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Wygodne łóżko do sypialni – czym się kierować przy wyborze?

Rozmiar łóżka do sypialni powinien być kluczowym czynnikiem podczas wybierania tego mebla. Sypialnia charakteryzująca się niewielkim rozmiarem nie pomieści przestronnego łóżka, dlatego pierwszym czynnikiem, który powinno się wziąć pod uwagę podczas wybierania, jest szerokość (długość w większości przypadków jest jednakowa i wynosi 200 cm; mowa o powierzchni spania, a nie samego łóżka).
Kolejnym istotnym czynnikiem w trakcie wybierania łóżka jest ilość osób, która będzie na nim spać. Trzeci czynnik to osobiste preferencje. Część osób woli ciasną przestrzeń, dzięki czemu mogą poczuć bliskość drugiej osoby, natomiast inni będą potrzebować większej swobody. Na większe łóżko dość często decydują się także rodziny z małymi dziećmi. Jednak bez względu na to, czy wolisz pojedyncze łóżka, czy łóżka dwuosobowe, ważne jest, aby zapewniały komfortowy sen.
Producenci mebli zazwyczaj oferują łóżka w dwóch wersjach – łóżko z pojemnikiem na pościel lub bez pojemnika. Łóżka do sypialni z pojemnikiem będą dobrym wyborem w małych mieszkaniach, które charakteryzują się ograniczoną przestrzenią na przechowywanie.

Co to jest łóżko kontynentalne? Jakie są zalety łóżka kontynentalnego?

Łóżka kontynentalne są masywne, bardzo wytrzymałe, a do tego estetyczne. Dlaczego nazywają się „kontynentalne”? Cechuje je bardzo wysoki poziom wygody i z tego względu są bardzo popularne w Europie, w szczególności w Hiszpanii, Francji i Holandii. Konstrukcja łóżka kontynentalnego składa się z twardych, stabilnych elementów i kilku warstw. Dolna część łóżka (skrzynia), przeważnie jest wykonana ze stali, drewna albo innych materiałów.
Osoby decydujące się na łóżko kontynentalne nie muszą się martwić wybieraniem materaca, który będzie właściwy. Materac znajduje się już w środku konstrukcji. Tuż nad skrzynią tworzy kolejną warstwę – standardowo składa się ze sprężyn kieszeniowych. Sprawia to, że materac lepiej dopasuje się do ciała, jest wygodny i miękki. Ostatnią warstwę stanowi dodatkowy, komfortowy materac nawierzchniowy pełniący także ochronną funkcję całej powierzchni łóżka.
Nowoczesne łóżka kontynentalne zazwyczaj poleca się osobom, które cenią sobie niebywały komfort. Dodatkowo pasują do każdego rodzaju wnętrza. Bez względu na to, czy interesuje Cię łóżko kontynentalne małżeńskie, czy łóżko kontynentalne młodzieżowe, możesz liczyć na połączenie wysokiej jakości i stylu, które będzie gwarancją wygody i dobrego snu.

Łóżka kontynentalne z pojemnikiem na pościel

W ofercie sklepowej można wybierać spośród wielu dostępnych modeli łóżek kontynentalnych z pojemnikiem na pościel. Pojedyncze łóżko kontynentalne, łóżka kontynentalne młodzieżowe i dziecięce, łóżka kontynentalne dwuosobowe tapicerowane oraz inne! Łóżka kontynentalne z pojemnikiem na pościel możemy podnosić, by w dowolny sposób skorzystać z pojemnej skrzyni. Zależnie od własnych preferencji, możesz wybrać odpowiedni model oraz rozmiar łóżka kontynentalnego.

Łóżka tapicerowane

Niejeden sklep z łóżkami powie bez wahania, że nowoczesne i jednocześnie wyjątkowo stylowe, nawiązujące do ponadczasowego wzornictwa łóżka tapicerowane będą specjalnym elementem w każdej sypialni. Komfort snu i wypoczynku połączony z solidnym wykonaniem oraz oryginalną estetyką sprawiają, że każde takie łóżko jest efektowną ozdobą w pomieszczeniu. Największym atutem łóżek tapicerowanych jest ich obicie, czyli wysokiej jakości, przyjemne w dotyku tkaniny, których kolor zależy tylko od indywidualnych upodobań klienta.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon