Łukasz Ściebiorowski - nasz człowiek w Sejmie RP

Urodzony i wychowany na Śląsku. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunku politologia o specjalności polityka społeczna. Społecznik, od trzech kadencji bezpartyjny radny. Członek Komisji Społecznej i Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta, której przewodniczy już drugą kadencję. Koordynator ds. współpracy z Młodzieżową Radą Miasta.

Łukasz Ściebiorowski

Od roku 2012 wchodzi nieprzerwanie w skład Rady Programowej Ośrodka Kultury „Andaluzja”. Rzetelność i zaangażowanie to cechy jego działalności. Na forum samorządu wielokrotnie podnosił ważne dla mieszkańców i lokalnej społeczności sprawy. Zaangażowany był w protest przeciw ustanowieniu na granicy Piekar Śląskich i Siemianowic Śląskich parkingu dla zatrzymanych nielegalnych transportów odpadów, co ostatecznie zakończyło się po myśli mieszkańców. Takie niebezpieczne miejsce nie powstało. W ostatnich miesiącach aktywnie włączył się w obronę terenu Żabich Dołów w Chorzowie.

Zawodowo związany z obsługą klienta i sprzedażą w branży komunalnej. Przez lata zajmował się badaniami marketingowymi i społecznymi. Realizował projekty badawcze dotyczące m.in.: analizy sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy; wspierania aktywności zawodowej poprzez zarządzanie zjawiskiem migracji w woj. śląskim; oceny potrzeb kulturalnych mieszkańców regionu, kosztów i rynku edukacji w Polsce, a także funkcjonowania branży medialnej.

Pomysłodawca, organizator cyklicznych akcji społecznych w tym m.in.: Paragon Dobroci, Kupuj Lokalnie, „Wywieś flagę w oknie”, Testu Wiedzy Obywatelskiej - „Gimnazjalista Omnibus”, Wielobój Sprawnościowy dla dzieci.

Działa aktywnie w obszarze kultury i rekreacji, współorganizując festiwale muzyczne jak np. Sufler Rock Festiwal, a także wydarzenia i imprezy sportowe. Wspiera organizację turnieju piłkarskiego „Niebieski Bajtel” poprzez wybór i nagradzanie nadziei piłkarskiej turnieju.

Kiedyś jako zawodnik obecnie działacz sportowy poświęca się od lat pracy społeczne jna rzecz sportu w tym podnoszenia ciężarów. Uczestniczy w pracach Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów pełniąc wcześniej funkcje członka zarządu, a obecnie Komisji Rewizyjnej i sędziego sportowego klasy I państwowej.

Współautor wydawnictw książkowych z zakresu historii sportu. Po codziennych zajęciach, oddaje się pasji fotografowania. Autor wystaw fotograficznych. Zawsze stara się znaleźć czas na słuchanie muzyki... zwłaszcza Budki Suflera i muzyki filmowej w której wysoko ceni sobie kompozytora Andrzeja Korzyńskiego. Z uznaniem odnosi się również do twórczości filmowej Stanisława Barei.

Ważne pozostaje dla niego promowanie lokalnych twórców kultury, a także aktywizowanie seniorów poprzez udział w stowarzyszeniach i grupach społecznych. Jako przyszły poseł za cel stawia sobie wsparcie dla naszych miast w pozyskaniu środków finansowych na rozbudowę infrastruktury sportowej (Stadion dla Ruchu czy kopleks sportowy w Piekarach Śląskich), a także budowę mieszkań komunalnych, poprawę stanu środowiska, nowoczesnego przemysłu i rozwoju nowych technologii. Nie mniej istotne są również remonty dróg (planowana DTŚ Północ) DK 94 i DW 79. Istotną kwestią pozostaje również pilotowanie sprawy ustalenia właściwego przebiegu przyszłej drogi ekspresowej S11 i połączenia z drogami lokalnymi.

Przygotował jasny i konkretny program wyborczy oparty na codziennych doświadczeniach samorządowca. Jego celem będzie rozwiązywania problemów, które zgłaszają mu mieszkańcy śląskich miast. Konkrety Ściebiorowskiego zostaną zaprezentowane w przyszłym tygodniu.

Dziś pierwszy z nich - ustawa odorowa. Warto zobaczyć:
https://www.facebook.com/krzys...
Kontakt tel. 503-722-741 | facebook.com/sciebiorowski |
www.sciebiorowski.pl

Łukasz Ściebiorowski
Materiał sfinansowany przez KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tomasz Słupik

Dr Tomasz Słupik: Dla Śląska to ważne wybory!

Wakacje

Wyjazd za granicę - o tych rzeczach warto pamiętać!

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja!

Osiedla Jednorodzinne 1920x1080 zdjęcie główne

Osiedla jednorodzinne. Inwestycje warte uwagi

Inwestycje mieszkaniowe slask

Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku

4 sposoby na finansowanie nowego samochodu

4 sposoby na finansowanie nowego samochodu

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe