Magazyny z jedzeniem w Katowicach. Powstaje Bank Żywności

W dwóch dzielnicach Katowic powstają magazyny do składowania żywności. To bardzo dobra wiadomość, bo więcej żywności trafi do potrzebujących, a mniej zostanie zmarnowana.

Magazyn

Do magazynów mają trafiać produkty m. in. z wielkopowierzchniowych marketów, sklepów, czy hurtowni. Będą to produkty, którym zbliża się termin ważności albo te, które nie nadają się do ekspozycji, chociażby ze względu na uszkodzone opakowanie, ale jakość pożywienia jest bez zarzutu. Następnie fundacja Katowicki Bank Żywności przekaże żywność do sklepów socjalnych, jadłodajni, schronisk dla ubogich.

Magazyny w Obrokach i Ligocie

W Katowicach przy ul. Obroki działa już jeden magazyn, drugi ma powstać w Ligocie, przy ul. Zielonogórskiej. Obecnie trwa nabór wniosków na możliwość skorzystania z zasobów magazynów i nawiązania współpracy z fundacją.

Zapobieganie marnotrawstwu

W Polsce co roku marnowanych jest prawie 5 milionów ton żywności. Bez choćby jednego ciepłego posiłku dziennie pozostaje wciąż tysiące osób. I właśnie wspieranie działalności prowadzącej do niwelowania obszarów niedożywienia i głodu oraz zapobieganie marnotrawienia żywności to główne cele statutowe fundacji.

W 2021 roku przypada dwudziestolecie powstania Śląskiego Banku Żywności. Obecnie siedziba instytucji znajduje się w Chorzowie i rok rocznie pomaga najuboższym mieszkańcom regionu.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon