Dolia

Majówka 2021. TOP 5 ciekawych miejsc na Śląsku do spacerów

Majówkę czas zacząć! Co prawda długi weekend, niestety w tym roku nie jest tak długi, jakbyśmy sobie tego życzyli, bo 1 maja – pierwszy dzień majówki – wypada w sobotę, ale warto go aktywnie wykorzystać. Przedstawiamy nasze subiektywne top 5 ciekawych miejsc na Śląsku, które są idealne do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

1) Dolina Trzech Stawów w Katowicach

Dolina Trzech Stawów jest bardzo urokliwym miejscem. Znajduje się w Katowickim Parku Leśnym. Zajmuje obszar około 65 ha terenów. Polecamy ją tym, którzy lubią obcować z przyrodą. Oprócz długich spacerów można tu również bezpłatnie zabrać karmę z kaczkomatu. Należy pamiętać, że ptaki potrzebują odpowiedniego pokarmu a karmienie ich chlebem jest szkodliwe, bo może prowadzić do chorób układu pokarmowego.

fot. Magdalena Grabowska

2) Park Śląski w Chorzowie

Park Śląski im. gen. Jerzego Ziętka w Chorzowie to „zielone płuca” całej aglomeracji. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Są tu m.in.: Planetarium Śląskie (największe i najstarsze w Polsce), Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny", Stadion Śląski, Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko (największe w Polsce) oraz Rosarium.

fot. Magdalena Grabowska

3) Park Miejski im. Franiszka Kachla w Bytomiu

Park Miejski im. Franciszka Kachla został wpisany do rejestru zabytków województwa katowickiego w 1992r. W głębi parku stoi gmach Urzędu Miejskiego, dawna siedziba Sądu Cywilnego. Park zamyka od północnego zachodu zespół malowniczych stawów.

fot. Katarzyna Pachelska

4) Park Miejski w Tarnowskich Górach

Park Miejski w Tarnowskich Górach jako przykład rekultywacji terenów pogórniczych był jednym z obiektów zgłoszonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej do wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest idealnym miejscem do spacerów. Znajdują się tu m.in. drewniana wieża widokowa, staw z fontanną, kawiarenka, korty tenisowe, górka saneczkowa, muszla koncertowa. Warto odwiedzić to miejsce.

fot. Magdalena Grabowska

5) Kalwaria Piekarska

To jest jednym z najcześciej wybieranych miejsc na weekendowe spacery. Park jest bogaty w różnorodną roślinność: kasztanowce, sosny zwyczajne, modrzewie europejskie czy graby. Podczas przechadzek możemy również zauważyć wiele zwierząt: sowy, wiewiórki, szpaki i dzięcioły. Dodatkowo w parku znajduje się wiele pięknych obiektów sakralnych.

fot. bazylikapiekary.pl

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: