Mamy 77 nowych policjantów. Wśród nich nie zabrakło pań funkcjonariuszek

W Katowicach uroczyste ślubowanie złożyli nowi mundurowi. Po półrocznym szkoleniu rozpoczną służbę w przydzielonych im miastach i gminach na terenie naszego województwa.

77 nowych funkcjonariuszy zasili jednostki Policji

W piątek, 7 października, na terenie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odbyła się uroczysta ceremonia przyjęcia nowych członków. Szeregi zasili 77 funkcjonariuszy. Wśród nich znajduje się także 9 pań, które zdecydowały się na pracę w mundurze. Podczas apelu obecni byli przedstawiciele Policji, władz samorządowych, a także rodziny i najbliżsi rekrutów.

- Szef śląskiego garnizonu policji nadinsp. Roman Rabsztyn podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem - wspominają mundurowi.

Teraz nowych policjantów czeka kilkumiesięczne szkolenie przygotowawcze w specjalnych szkołach. Po odbyciu kursu rozpoczną pracę w jednostkach, do których zostali przydzieleni.

Pod koniec września do grona policjantów wstąpiło także czterech mundurowych, którzy ubiegali się o przyjęcie do Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Po ukończeniu czteroletnich studiów oficerskich będą mogli podejść do egzaminu. Jego pozytywny wynik umożliwi im mianowania na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon