Mamy 84 nowych stróżów prawa. Zasilą jednostki w naszym województwie

Na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach ślubowanie złożyła grupa młodych stażem funkcjonariuszy. Zanim rozpoczną codzienną służbę, czeka ich kilkumiesięczne szkolenie.

84 nowych policjantów

W piątek, 10 marca, w Katowicach odbyła się uroczystość złożenia ślubowania. W szeregi Policji weszło kilkadziesiąt mundurowych, w tym piętnaście kobiet. Słowa zobowiązania przyjął od nich Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Artur Bednarek.

- Podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem - wspominają funkcjonariusze.

Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele Policji, władz wojewódzkich i samorządowych, a także rodziny oraz najbliżsi nowo przyjętych stróżów prawa. Wydarzenie uświetniła muzycznie Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Adeptów czeka teraz półroczne szkolenie. Podczas niego nabędą niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne. Po zakończonych ćwiczeniach zostaną przydzieleni do służby w jednostkach na terenie województwa śląskiego.

- Nowo przyjętym koleżankom i kolegom oraz ich rodzinom życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów! - stwierdzają starsi współpracownicy.

  Subskrybuj 24kato.pl

  google news icon

  czytaj więcej:

  Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

  Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

  Twórcy spektaklu "Pokora" w Teatrze Śląskim

  "Pokora" Twardocha na scenie Teatru Śląskiego

  Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

  Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy

  Policja kato

  Makabryczne odkrycie w Katowicach. Znaleziono zwłoki

  Tragiczny wypadek na DTŚ obok Auchana

  Wypadek na DTŚ obok Auchana. Lądował śmigłowiec LPR

  Policja

  Diler wpadł w ręce katowickich policjantów, bo...

  Komendaaa1

  Katowicka policja dostała działkę od miasta pod...