Mamy 84 nowych stróżów prawa. Zasilą jednostki w naszym województwie

Na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach ślubowanie złożyła grupa młodych stażem funkcjonariuszy. Zanim rozpoczną codzienną służbę, czeka ich kilkumiesięczne szkolenie.

84 nowych policjantów

W piątek, 10 marca, w Katowicach odbyła się uroczystość złożenia ślubowania. W szeregi Policji weszło kilkadziesiąt mundurowych, w tym piętnaście kobiet. Słowa zobowiązania przyjął od nich Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Artur Bednarek.

- Podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem - wspominają funkcjonariusze.

Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele Policji, władz wojewódzkich i samorządowych, a także rodziny oraz najbliżsi nowo przyjętych stróżów prawa. Wydarzenie uświetniła muzycznie Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Adeptów czeka teraz półroczne szkolenie. Podczas niego nabędą niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne. Po zakończonych ćwiczeniach zostaną przydzieleni do służby w jednostkach na terenie województwa śląskiego.

- Nowo przyjętym koleżankom i kolegom oraz ich rodzinom życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów! - stwierdzają starsi współpracownicy.

  Subskrybuj 24kato.pl

  google news icon

  czytaj więcej:

  Świeca

  Zmarł policyjny negocjator st. asp. Mariusz Bijak

  Alicja Omięcka

  Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

  Rozpoznajesz

  Rozpoznajesz zmarłego mężczyznę? Policja prosi o pomoc

  Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

  Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

  Dratyczne zdjęcie

  Rozpoznajesz tego zmarłego mężczyznę?

  Policja nabor

  Nabory do Policji 2021. Zostań policjantem w...

  1podejrzani

  Ukradli garnki za 1,5 tys. zł w Katowicach....