Manifestacja solidarności z Ukrainą w Katowicach. „Zabierzcie świece, niebiesko-żółte elementy i transparenty”

W Katowicach odbędzie się manifestacja solidarności z Ukrainą. - Za naszą wschodnią granicą wybuchła wojna. Spotkajmy się w geście solidarności, której tak wiele będzie potrzeba w najbliższym czasie - zachęcają organizatorzy.

Pixabay
Rosja zaatakowała Ukrainę

W czwartek, 24 lutego, Rosja zaatakowała Ukrainę. Wojna, która od tygodni wisiała w powietrzu, rozpoczęła się od wystrzelenia pocisków w kierunku punktów strategicznych. Po kilku godzinach granice Ukrainy przekroczyły czołgi i transportery z żołnierzami. Rosyjskie wojska wkroczyły z kilku stron, w tym z terytorium Białorusi.

O godz. 20.00 na katowickim rynku rozpocznie się manifestacja solidarności z Ukrainą.

- Za naszą wschodnią granicą wybuchła wojna. Spotkajmy się w geście solidarności, której tak wiele będzie potrzeba w najbliższym czasie - zachęcają organizatorzy na Facebooku.

- Zabierzcie świece, niebiesko-żółte elementy i transparenty - dodają.

Katowice zadeklarowały miejsce dla uchodźców z Ukrainy

Katowice w odpowiedzi na pismo wojewody Jarosława Wieczorka poinformowały, że mogą na początek przygotować dla 50 uchodźców z Ukrainy zakwaterowanie w Schronisku Młodzieżowym „Ślązaczek”.

- Nasze myśli i modlitwy płyną dziś szczególnie mocno do naszych przyjaciół Ukraińców. Jesteśmy z wami! Poranne wiadomości o haniebnym ataku Rosji na Ukrainę, o rakietach spadających na miasta naszego sąsiada i ruchach wojsk są spełnieniem najczarniejszych scenariuszy. Pokazują też, do czego prowadzi bierność, jaką pokazał świat po bezprawnym zajęciu Krymu w 2014 roku - napisał na Facebooku prezydent Katowic Marcin Krupa.

- Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Społeczność międzynarodowa musi podjąć szybkie, skuteczne i dotkliwe dla reżimu Władimira Putina kroki. Musimy pokazać braciom Ukraińcom, że nie są sami. Jako prezydent Katowic mogę zapewnić was, że w razie potrzeby zawsze znajdziecie schronienie w Katowicach - dodał.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon