Mariusz Czerkawski pojawi się na lodowisku Jantor w Katowicach. Odbędą się tu nieoficjalne mistrzostwa Polski w hokeju juniorów

W sobotę 3 grudnia na katowickim Jantorze w Janowie odbędą się nieoficjalne mistrzostwa Polski w hokeju juniorów. Oprócz rywalizujących ze sobą drużyn i kibiców, na lodowisku pojawi się również Mariusz Czerkawski.

Wybitny sportowiec będzie rozdawał autografy, pozował do zdjęć z młodymi hokeistami i dopingował najlepszych z najlepszych. Wydarzenie rozpocznie się
w najbliższą sobotę o godz. 9.00.

- Każdy uczestnik turnieju otrzyma dyplom, krążek i pamiątkowe zdjęcie. Wszystkie drużyny dostaną okolicznościowe puchary. Z kolei najlepszy bramkarz, strzelec i zawodnik otrzymają dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe – mówi Mariusz Czerkawski, wybitny polski hokeista.

Sześć drużyn powalczy o tytuł nieoficjalnego mistrza Polski juniorów

O tytuł nieoficjalnego mistrza Polski juniorów powalczy podczas „III Ogólnopolskiego Turnieju Hokeja na Lodzie” sześć zwycięskich drużyn wyłonionych w rozgrywkach sezonu 2021/2022. Będą to po dwa zespoły z okręgowych związków sportowych – Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie, Małopolskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie i Kujawsko-Pomorskiego Związku Hokeja na Lodzie. Łącznie w wydarzeniu weźmie udział ponad 100 zawodników, a drużyny liczą do 18 osób.

- Drużyny są mieszane. Zagrają chłopcy z rocznika 2010 i dziewczyny z 2009. W naszym zespole mamy 6 dziewczyn. Jedna z nich, Małgorzata Zakrzewska, jest w seniorskiej drużynie i w zajmuje pierwszą lokatę w klasyfikacji Polskiej Ligi Hokeja Kobiet – mówi Tomasz Marznica z klubu Naprzód Janów.

Turniej podzielony jest na dwie grupy. W grupie A powalczą:

  • UKS Olivia 17 Gdańsk,
  • UKS Zagłębie Sosnowiec,
  • MMKS Podhale Nowy Targ.

Grupa B to:

  • ŁKH Łódź,
  • KS Katowice Naprzód Janów,
  • UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok.
- Zawodnicy mają nie więcej niż 12 lat, ale są wyjątkowo uzdolnieni. Imprezę organizujemy wspólnie ze stowarzyszeniem Sport 7, założonym przez Mariusza Czerkawskiego i Wojciecha Tkacza. To kolejny owoc współpracy MOSiR-u ze stowarzyszeniem. Wcześniej, w 2020 r. organizowaliśmy projekt Czerkawski Cup – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR w Katowicach.

Od 9.00 do 13.35 potrwa runda eliminacyjna. Finałowa zacznie się o 14.00, a całość skończy ok. 20.00. W rundzie eliminacyjnej czas gry to 20 minut, w spotkaniach półfinałowych i finałowych wyniesie dwa razy po 20 minut. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, a za remis 1 punkt.

Do udziału w imprezie zaproszono: UKS Zagłębie Sosnowiec, KS Katowice Naprzód Janów, MMKS Podhale Nowy Targ, UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok, ŁKH Łódź, UKS Olivia 17 Gdańsk.

Rozwoj podlesianka pilka

Może Cię zainteresować:

Do Katowic wróci trzecia liga? Dwa kluby z IV ligi walczą o awans do wyższej

Autor: Robert Czykiel

02/12/2022

Lekcja religii

Może Cię zainteresować:

Coraz mniej uczniów na lekcjach religii. Nawet mniej niż 50 proc. w szkołach średnich w Katowicach i Bytomiu

Autor: Patryk Osadnik

02/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon