Marsz Równości w Katowicach. Przez ulice miasta przeszły tłumy

Tegoroczny Marsz Równości odbył się w naszym mieście pod hasłem „Młodość bez strachu”. Za nami piąta edycja tego wydarzenia. Frekwencja dopisała.

Tegoroczny Marsz Równości, który odbył się dzisiaj, 11 września, został zorganizowany przez Stowarzyszenie Tęczówka. Uczestnicy rozpoczęli manifestację punktualnie o godz. 14. Zbiórka odbyła się na Placu Sejmu Śląskiego i Placu Chrobrego. Tłumy z tęczowymi flagami przeszły przez centrum Katowic aż do Placu Żołnierza Polskiego.

"Młodość bez strachu"

Na Marszu Równości zagrało w tym roku sześć platform. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii katowickiego Marszu Równości uczestniczy poszli z sektorówką, która przyjechała z Gdańska. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Młodość bez strachu”.

Wśród młodych osób drzemie ogromna siła. Młodzi ludzie angażują się coraz bardziej, zarówno wśród społeczności LGBT+ Anna Matras ze Stowarzyszenia Tęczówka To w młodzieży jest obecnie największa siła i to młodzież jest najbardziej narażona na przemoc. Stąd hasło tegorocznego marszu – wyjaśnia.

Marsz Równości w Katowicach 2021. Bez incydentów

Jak podaje nam Komenda Miejska Policji w Katowicach, na Marszu Równości było spokojnie.

W dzisiejszym Marszu Równości w Katowicach brało udział 10 zgromadzeń, nie było żadnych incydentów – mówi nam podkomisarz Agnieszka Żyłka z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon