„Melduję się w Kato”. Dlaczego warto?

W teorii meldunek w danym urzędzie gminy jest obowiązkowy. W praktyce, jest to zaniedbywane. A szkoda, bo mogą otworzyć się nowe możliwości.

Melduję się w Kato
Melduję się w Kato

„Melduję się w Kato” to kampania społeczna, która ma zachęcić osoby mieszkające w Katowicach do formalnego zameldowania się w stolicy województwa śląskiego. Akcja ma na celu przedstawienie korzyści, jakie czekają na zameldowanych mieszkańców – na co mogą mieć realny wpływ i z czego mogą skorzystać.

Katowicka Karta Mieszkańca - zniżki

Jedną z podstawowych korzyści jest możliwość dołączenia do programu „Katowicka Karta Mieszkańca”. W ciągu pierwszego roku funkcjonowania KKM zostało wydanych 53 tysiące kart. Zniżki, z których skorzystali jej posiadacze, szacuje się na łączną kwotę blisko 900 tysięcy złotych. Największą popularnością cieszyły się wejścia na baseny w dzielnicy Brynów oraz Burowiec. Choć tak naprawdę można przebierać w propozycjach rabatów do woli; siłownie, korty tenisowe, lodowiska, usługi, wydarzenia kulturalne.

Zależy nam na rozwoju miasta. Każda zameldowana osoba ma realny wpływ na rozwój Katowic, kolejne zielone inwestycje, ścieżki rowerowe, tereny rekreacyjne czy dbanie o już istniejącą infrastrukturę. Dlatego chcemy namówić te osoby, które tu żyją, ale nie są zameldowane, do zmiany tego stanu rzeczy – wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zalety meldunku w Katowicach

Faktem jest, że na meldunku skorzystają obie strony. Miasto zyska kolejnego podatnika, a mieszkaniec realny wpływ na to, jak pieniądze zostaną wykorzystane. Katowicki Budżet Obywatelski, Zielony Budżet, Inicjatywa Lokalna – wszystkie te programy dają możliwość nie tylko wyboru konkretnego projektu, ale również zgłoszenia własnego wniosku. Kształt najbliższego otoczenia i to, co się dzieje w dzielnicy jest zależne od mieszkańców.

W ramach tegorocznej odsłony kampanii „Melduję się w Kato” powstaną bardzo praktyczne filmy instruktażowe, które w prosty sposób wyjaśnią, jak zmienić adres zameldowania. Miasto planuje zorganizować konkurs, w którym główną nagrodą będzie weekend w Katowicach dla znajomych lub rodziny. Pojawią się również billboardy, na których prawdziwi mieszkańcy Katowic będą zachęcali do „zameldowania się w Kato".

Jak zmienić meldunek - WIDEO

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon