Metropolia podpowiada malkontentom, jak dojechać na Pl. Sejmu Śląskiego bez samochodu

Zamiast 150 miejsc dla samochodów na Pl. Sejmu Śląskiego mają pojawić się drzewa, trawniki, fontanny i zbiorniki na deszczówkę. Pomysł nie spodobał kierowcom, którzy nie wyobrażają sobie likwidacji parkingu. Metropolia postanowiła podpowiedzieć malkontentom, jak dojechać tam bez samochodu.

FB: Marcin Krupa
Pl. Sejmu Śląskiego (WIZUALIZACJA)

Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach ogłosił przetarg na przebudowę Pl. Sejmu Śląskiego, czyli jednego z najważniejszych placów miasta. Po zmianach zabetonowany parking ma całkowicie zmienić swoje oblicze.

- Zależy mi na tym, aby Pl. Sejmu Śląskiego przestał być wielkim parkingiem i zamienił się w zieloną oazę w centrum Katowic. Dziś parkuje w tym miejscu ponad 150 samochodów, a po zmianach w ich miejsce pojawi się ok. 40 drzew, trawniki, a także fontanny i zbiorniki na deszczówkę - poinformował prezydent Marcin Krupa.

Ta informacja wywołała w mediach społecznościowych zarówno falę pozytywnych komentarzy, jak i falę krytyki. Przeciwne są osoby, które nie wyobrażają sobie likwidacji ani jednego miejsca parkingowego w zapchanych samochodami Katowicach.

Jak dojechać na Pl. Sejmu Śląskiego bez samochodu?

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która na Facebooku prowadzi stronę Transport GZM, postanowiła podpowiedzieć malkontentom, gdzie mogą zostawić samochód i jak dojechać na Pl. Sejmu Śląskiego w Katowicach bez samochodu.

Na dwa pobliskie przystanki autobusowe, czyli Katowice Jagiellońska oraz Katowice Francuska dojeżdża 15 autobusów (1, 12, 14, 51, 110, 133, 154, 170, 600, 672, 674, 900, 910, 940, M22) z różnych części m.in. Katowic, Tychów, Siemianowic Śląskich, Piekar Śląskich, Będzina, Czeladzi, Sosnowca, Mysłowic. Z kolei na Pl. Miarki, skąd pieszo można dojść na Pl. Sejmu Śląskiego w kilka minut, zatrzymuje się siedem tramwajów (6, 11, 14, 16, 23, 36, 46), które przejeżdżają przez Katowice, Bytom, Chorzów, Mysłowice, Siemianowice Śląskie.

- Ciekawostka! Tramwaje z „6” w numeracji kończą trasę w Centrum Przesiadkowym Brynów, gdzie możemy zostawić samochód. Dodatkowo tramwaje 14, 23 i 36 kursują z Centrum Przesiadkowego Zawodzie, gdzie również możemy zaparkować za darmo - informuje Metropolia.

Jakby tego było mało, do autobusów i tramwajów można przesiąść się na dworcu PKP w Katowicach, gdzie dojeżdżają pociągi z Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej, Chorzowa, Tychów, Mikołowa, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Mysłowic, Imielina, Chełma Śląskiego oraz poszczególnych dzielnic Katowic, a po przebudowie trasy również z Bytomia, Radzionkowa i Tarnowskich Gór. Mowa tylko i wyłącznie o miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

- Na Pl. Sejmu Śląskiego znajduje się stacja rowerów miejskich, które możemy wypożyczyć i zostawić tuż obok miejsca, do którego chcemy dotrzeć. Korzystając z hulajnóg na wynajem, pamiętajmy, żeby zaparkować je w bezpiecznym miejscu, aby nie przeszkadzały pieszym i kierowcom. Możecie też przyjechać własnym rowerem lub hulajnogą - przypomina Metropolia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon