Metropolitalna Wigilia dla Samotnych odbędzie się mobilnie. Potrzebne są trzy tony karpi i dwie tony śledzi

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych drugi raz odbędzie się w formie mobilnej. W piątek, 17 grudnia, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się wielkie gotowanie. Fundacja Wolne Miejsce potrzebuje trzech ton karpi, dwóch ton śledzi czy 600 kilogramów ziemniaków.

GZM
Trwają przygotowania do Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych

W ubiegłym roku z powodu pandemii COVID-19 Metropolitalna Wigilia dla Samotnych została zorganizowana mobilnie. Wolontariusze samochodami rozwieźli do potrzebujących setki kilogramów karpi, śledzi czy mandarynek. Tam, gdzie było to możliwe, zatrzymywali się na krótką rozmowę, aby dotrzymać samotnym towarzystwa w czasie Bożego Narodzenia.

Potrzebne są trzy tony karpi i dwie tony śledzi

Fundacja Wolne Miejsce, która organizuje Metropolitalną Wigilię dla Samotnych, poinformowała, że w tym roku również odbędzie się ona w formie mobilnej.

– W czwartek wchodzimy na kuchnię i od piątku (17 grudnia - przyp. red.) już gotujemy. W tym roku gotujemy nie tylko dla Katowic, ale też innych miast. Szukamy kucharzy, szkół gastronomicznych, które nam pomogą. Szukamy produktów. Wszystkie informacje można znaleźć na naszym Facebooku i stronie internetowej – mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będą przygotowywane kolacje nie tylko dla potrzebujących z Górnośląski-Zagłębiowskiej Metropolii, ale także z Warszawy czy Kołobrzegu, dlatego potrzeby są spore. Fundacja musi przygotować trzy tony karpi, dwie tony śledzi, tonę kapusty kiszonej, 600 kilogramów ziemniaków czy 100 tys. uszek z grzybami. To wszystko dla 6 tys. osób.

W środę, 16 grudnia, uruchomione zostaną infolinie dla osób, które chcą skorzystać z pomocy w ramach Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych. Telefony będą czynne w godz. 9.00-17.00 do poniedziałku, 20 grudnia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przygotowania do największej Wigilii w Polsce

Trwają przygotowania do największej Wigilii w Polsce

Sniadanie wielkanocne mck

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne w Katowicach

Silesia of Love zdjęcie główne

SILESIA OF LOVE w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 14.02

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych 2021

Tysiące kolacji wigilijnych dla potrzebujących

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Sniadanie wielkanocne

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne Dla...