Mężczyzna próbował porwać 5-letnią dziewczynkę z placu zabaw w Katowicach

Katowiccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o usiłowanie uprowadzenia 5-letniej dziewczynki. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany – grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

20-letni mężczyzna nie bacząc na liczbę osób przebywających na ogrodzonym placu zabaw, ani dzieci, ani dorosłych, próbował porwać bawiącą się dziewczynkę. Dzięki szybkiej reakcji ojca 5-latki oraz policji, udało się zapobiec nieszczęściu.

Nieznane są jeszcze motywy, którymi kierował się porywacz.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzut. Czynności w sprawie prowadzą kryminalni z katowickiej komendy. Prokuratura Rejonowa Katowice Zachód wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za usiłowanie uprowadzenia osoby małoletniej mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie trwają – informuje KWP w Katowicach.

Dziewczynka bawiła się na jednym z placów zabaw w Katowicach. 20-letni mężczyzna nawiązał kontakt z dziewczynką i wyprowadził ją poza ogrodzenie placu. Ojciec 5-latki widząc z daleka całe zdarzenie natychmiast powiadomił służby, opisując wygląd napastnika. Jeden z policyjnych patroli, który znajdował się w okolicy, zatrzymał podejrzanego dosłownie chwilę po zgłoszeniu.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon