Mężczyzna... zderzył się z tramwajem na ul. 3 Maja. Próbował przejść przez torowisko w słuchawkach

Do zdarzenia doszło przy ulicy 3 Maja w Katowicach. 26-letni mężczyzna ze słuchawkami na uszach próbował przejść przez torowisko tramwajowe. Pomimo sygnałów dźwiękowych mężczyzna "wszedł" na tramwaj linii nr 19. Został ukarany mandatem karnym.

Wypadek 3 Maja

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 września około godziny 9:30. 26-letni mężczyzna ze słuchawkami na uszach próbował przejść przez torowisko tramwajowe na ulicy 3 Maja.

- Pomimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych 26-latek wpatrzony w ekran smartfona uderzył głową w bok tramwaju linii nr 19. Mężczyzna nie odniósł obrażeń - wyjaśnia podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa KMP w Katowicach.

Policja zapowiedziała, że mężczyzna zostanie ukarany mandatem w wysokości 1050 zł. Od 2021 roku wprowadzono przepisy zakazujące korzystania ze smartfonów w czasie przekraczania jezdni.

Studentka zginęła pod kołami tramwaju

W tym miejscu warto przypomnieć o wypadku, który miał miejsce w grudniu 2019 roku. Wówczas studentka Uniwersytetu Ekonomicznego zginęła pod kołami tramwaju na przystanku przy ul. 1 Maja w Katowicach. Według świadków miała słuchawki w uszach i telefon w ręku. Wchodząc na tory prawdopodobnie nie zauważyła i nie usłyszała nadjeżdżającego pojazdu.

Po tym tragicznym zdarzeniu policja przeprowadziła akcje profilaktyczne pn. „Bezpieczny Pieszy" oraz „Odłóż telefon i żyj!”. Działania te, mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w rejonie przejść dla pieszych. W trakcie akcji policjanci informowali o zmieniających się przepisach dotyczących korzystania z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych w trakcie przechodzenia przez przejścia dla pieszych.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon