Miasto Katowice ujawniło plany koncertu urodzinowego 2024. Dyrektorką artystyczną znana wokalistka

Urodziny Katowic to coroczna impreza uświetniająca rocznicę przyznania Katowicom praw miejskich. Do tego wydarzenia doszło 11 września 1865 r., toteż koncert odbywa się w okolicach tej daty, w tym roku ma być 7 września (sobota).

Natalia przybysz i marcin krupa

Na konferencji prasowej, która odbyła się 26 czerwca w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia prezydent Katowic Marcin Krupa ujawnił dwoje (a właściwie troje) artystów, którzy będą odpowiadali na tych urodzinach za warstwę muzyczną.

Znamy dyrektorów artystycznych Urodzin Katowic 2024

Pierwszą dyrektorką została wybrana Natalia Przybysz, znana wokalistka wykonująca muzykę z pogranicza soulu, R&B i popu alternatywnego, którą można kojarzyć z występów w duecie Sistars. Urodziny Katowic zbiegają się również w czasie z 10. rocznicą wydania jej słynnej płyty Prąd, toteż w ramach małego benefisu zaprosiła na to wydarzenie Mroza (uczestnika zeszłorocznych Urodzin) oraz mało znanego szerokiej publice, ale bardzo dobrze rokującego piosenkarza Wiktora Waligórę.

Drugim artystą będzie duet Kacperczyk, wywodzący się ze sceny rapowej, ale mocno stawiający w swojej muzyce na połączenie popu i muzyki alternatywnej, zresztą sam prezydent ujął to słowami, że „są popularni nie tylko wśród najmłodszej widowni”. Ich towarzyszami na scenie będą raper Fukaj oraz indie rockowa kapela WaluśKraksaKryzys.

Tak wybitni artyści dostali również równie wybitny support, ich występy zapowiedzi bowiem trio Łona Konieczny Krupa, twórcy przebojowego krążka Taxi, który podbił serca słuchaczy nie tylko rapu alternatywnego.

Oprócz tego usłyszymy także występy młodzieży, laureatów konkursu KatoGwiazdy i zespoły programu profesjonalizującego Dzielnica Brzmi Dobrze.

W poprzednich latach dyrektorami artystycznymi byli m.in. Mrozu, Vito Bambino, Abradab (Kaliber 44) oraz Krzysztof Zalewski.

Koncert będzie bezpłatny, odbędzie się 7 września w Strefie Kultury przy ul. Góreckiego w Katowicach.

Hotel Korfanty fot Przemyslaw Jendroska 23

Może Cię zainteresować:

Śląska sztuka teatralna zdobyła prestiżowe nagrody w Sopocie. "Hotel Korfanty" z trzema statuetkami na Festiwalu Dwa Teatry

Autor: Arkadiusz Szymczak

26/06/2024

Ptaki ligoty

Może Cię zainteresować:

Katowice. Ptaki podbiją Ligotę. Ciekawe spotkanie w bibliotece miejskiej przy ul. Franciszkańskiej

Autor: Wojciech Sontowski

25/06/2024

Katowickie centrum edukacji muzycznej dom kilara 02

Może Cię zainteresować:

Nowy „Dom Kilara” w Katowicach prawie gotowy. Wykonawca zbliża się do końca prac budowlanych

Autor: Redakcja

24/06/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon