Miasto rozdaje mieszkania na wynajem – jest tylko jeden warunek

W Katowicach rozpoczęła się kolejna edycja programu „Mieszkanie za remont”. Do wyboru będzie 50 mieszkań w różnych częściach miasta. Lokale można oglądać do 1 października 2021 roku.

Mieszkanie

Urząd Miasta Katowice ogłosił kolejną edycję programu, w ramach którego można zawrzeć umowę najmu na mieszkanie, w zamian za przeprowadzenie w nim remontu. Zakres robót budowlanych niezbędnych do wykonania w lokalu mieszkalnym, wynajmujący uzgadnia bezpośrednio z Komunalnym Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach. KZGM może również kontrolować stan prac w trakcie remontu.

Jest z czego wybierać

Na liście lokali do oddania na wynajem znajduje się w sumie 50 pozycji. Mieszkania są zlokalizowane w różnych częściach miasta. Najmniejszy z proponowanych lokali ma powierzchnię 23 m2 (przy ul. Mikołowskiej), zaś największy – 79,95 m2 (ul. Sienkiewicza).

W celu obejrzenia mieszkania należy najpierw skontaktować się telefonicznie z właściwym Oddziałem Eksploatacji Budynków KZGM w Katowicach. Oglądanie lokali jest możliwe w terminie od 15 września do 1 października. Zaś wnioski o zawarcie umowy najmu można składać w dn. 4.10-15.10.

Weryfikowanie wniosków

W sytuacji, gdy kilka osób będzie wnioskowało o wynajem danego lokalu, to pierwszeństwo w podpisaniu umowy będzie miała osoba, która uzyska najwięcej punktów podczas kwalifikacji wniosku. Punkty określa się na podstawie kilku kryteriów:

  • powierzchnia mieszkalna na 1 osobę w dotychczasowym mieszkaniu
  • liczba osób zamieszkujących w obecnie zajmowanym lokalu
  • ewentualne orzeczenie o niepełnosprawności wobec wnioskodawcy lub członka jego rodziny
  • status małżonka, posiadanie dzieci
  • okres zamieszkiwania wnioskodawcy lub członka jego rodziny na terenie miasta Katowice

Wykaz lokali, wnioski o umowę najmu i pozostałe szczegóły są dostępne na stronie internetowej katowickiego Urzędu Miasta.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon